Spor Haberleri

Karagöl: “Biz Anadolu’nun en esaslı kulübüyüz”

Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Gökhan Karagöl, “Bizim gayemiz ligde kalmak değil. Bizim gayemiz her vakit birinci sıralarda yer almak, Türkiye Kupası’nı kazanmak ve Avrupa’ya gitmek. Biz öteki senaryoların hiçbirini kabul etmiyoruz. Biz, her vakit üstleri zorlayan Anadolu’nun en esaslı kulübüyüz.” dedi.
Gökhan Karagöl, kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.
Teknik yönetici Servet Çetin’e inançlarının sonsuz olduğunu belirten Karagöl, “Göreve başladığımızda birinci olarak kulübü borç yükünden kurtardık. Kulübümüzü, kentimizi tanıyan, taraftarımızı, kulübümüzün oyuncu yapısını bilen, genç, dinamik ve bizim için çok pahalı olan Servet Çetin ile görüşme yaptık. Kendisiyle anlaştıktan çabucak sonra misyona başladı. Servet Hoca’mızın tıpkı futbolculuğundaki üzere teknik yöneticiliğinde de çok büyük paha olacağına inanıyoruz. Kendisine çok güveniyor, oynattığı futbolu beğeniyor, çalışmalarını da seviyoruz. Haliyle kendine itimadımız sonsuz. Bundan sonra da ekip üstüne koya koya gidecek.” sözlerini kullandı.
Kırmızı-beyazlı yönetici, Sivasspor’u sevenlerden sabır ve takviye isteyerek şunları kaydetti:
“Biz yeni bir ekibiz. Yeni bir idareyiz. Sivasspor, Anadolu’nun göz bebeği, kendi yağı ile kavrulan bir grup. Biz transfer tahtasını kapatmadık, kredi alıp bankalara borçlanmadık. UEFA’da evrakları birikmiş bir kulüp olmadık. Hiçbir yerden yardım konusunda dayanak almadık. Üç kez üst üste Avrupa’ya giden bir kulüp olduk. Sivasspor Anadolu’nun göz bebeği. Ligde her vakit başarılı olmuş ve Türkiye Kupası’nı kazanmış bir kulübüz. Bunu da lütfen bir yere koymayın. Döviz kurlarının çok yüksek olduğu, gelirlerin lira, masrafların döviz olduğu bir denklemde matematik ile anlatılmayacak bir formda kulübü yönetiyoruz. Bu kulübün naklen yayın geliri 3 milyon dolardan bir kuruş fazla değil. Bu bütçeyi gerçek biçimde yönetmek, inanın çok güç. Matematiğe ve işin tabiatına çok karşıt. Üç büyük kulübün bir futbolcuya verdiği bonservis ile biz bir sene kulübümüzü yönetim etmeye çalışıyoruz. Bizim gayemiz ligde kalmak değil. Bizim maksadımız her vakit birinci sıralarda yer almak, Türkiye Kupası’nı kazanmak ve Avrupa’ya gitmek. Biz öbür senaryoların hiçbirini kabul etmiyoruz. Biz, her vakit üstleri zorlayan Anadolu’nun en esaslı kulübüyüz.”
Taraftar kümelerinin kadroya sahip çıkmasını isteyen Karagöl, “Sezon başında taraftar gruplarımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Yeni devirde onlarla birlikte olmak istediğimizi söyledik. Kendilerinin istek ve isteklerini dinledik. Ortaya nasıl hoş şeyler çıkartabiliriz diye karşılıklı istişareler yaptık. Bizim onlardan talebimiz, bir bütün olmaları. Taraftar gruplarımızdan tek bir tribünden ekibimizi desteklemelerini, ekibimize sahip çıkmalarını istiyoruz. Öte yandan kentin büyüklerine ve Sivas basınına da teşekkür ediyoruz. Bu kulüp 3 bin, 4 bin şahsa oynayacak ekip değil.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu