Spor Haberleri

“İki maksadımız için savaşmaya devam ediyoruz”

Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusu Ferdi Kadıoğlu, Fraport TAV Antalyaspor maçının hazırlıklarının devam ettiği Samandıra Can Bartu Tesislerinde, sabah saatlerinde gerçekleştirilen idmanın akabinde açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Ferdi Kadıoğlu, hem Türkiye Kupası hem de ligde hedeflenen noktaya ulaşmak için çalışmaya devam ettiklerini paylaştı. Genç futbolcu, grup kimyasının kıymetine değinirken, kaptanlık bandını taktığı anlarda gurur duyduğunu tabir etti.
“İki maksadımız için savaşmaya devam ediyoruz”
Hem ligde hem de kupada amaçları doğrultusunda çalıştıklarını lisana getiren Ferdi Kadıoğlu, “Uzun bir dönem oldu, çok fazla maç oynadık. Kendimi şu anda güzel hissediyorum. Hala iki maksadımız için savaşmaya devam ediyoruz. Kupa’da işler bizim elimizde diyebiliriz ancak ligde o denli değil, ancak ligde de hala talihimiz devam ediyor. Rakibimizin puan kaybetmesini beklemek zorundayız. Sıkı çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki maça hazırlanıyoruz. Bizim yapmamız gereken şey, kendi maçlarımızı kazanmak. Ondan sonra da Galatasaray’ın ne yapacağına bakacağız. Biz yolumuza devam ediyoruz.” dedi.
“Her oyuncu kupalar kazanmak ister”
Sezonu kupalarla tamamlamak için gayret ettiklerinin altını çizen ulusal futbolcu, “Her oyuncu kupalar kazanmak ister. Bunun için futbol oynuyoruz. Finale çıktığımız için herkes çok memnun. Ligde de hala yarışın içindeyiz. Bizim yapmamız gereken şey odaklanmış halde işimizi yapmaya devam etmek. En güzel formda hazırlanmalı ve devam etmeliyiz. Umarım dönem sonunda kupalar kazanırız.” diye konuştu.
“Her vakit elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum”
Fenerbahçe’deki beşinci dönemini geçiriyor olmasından ötürü camiayı, kulübü, Samandıra’yı çok daha güzel tanıdığını lisana getiren Kadıoğlu, yıllar içerisindeki gelişimine de şu kelamlarıyla dikkat çekti:
“Burada beşinci dönemim. Hasebiyle şu anda kulübü çok yeterli tanıyorum. Samandıra’yı çok düzgün biliyorum. Ülkeyi çok güzel tanıyorum. Hollanda’dan birinci geldiğimde adapte olmam gerekmişti, zorluk yaşamıştım lakin her yıl üzerine koyarak devam ettim. Geçen sene büyük bir gelişim kaydettim. Bu sene de buna devam ediyorum. Ben her vakit elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum. Çok yeterli oynamadığım vakitlerde bile en azından elimden gelenin en düzgününü yapıp uğraşımı vermeye çalışıyorum. Bu sene çok sayıda makûs maçım yok. Bu sebepten ötürü memnunum. Son haftalarda da asist ve gol manasında kadroma katkılar sağlıyorum. Umarım dönem sonuna kadar bu formda devam ederim.”
“En kıymetli şeyin insanın kendi bedenini dinlemesi olduğunu düşünüyorum”
Genç futbolcu, istikrarlı ve başarılı oyununu ise, “Her vakit bedeninizi dinlemeniz gerekiyor. Bir acı hissettiğinizde ya da kendinizi yeterli hissetmediğinizde bunu doktorlarınızla, fizyoterapistlerinizle paylaşmanız gerekiyor. Onlar bizlere çok yardımcı oluyorlar. Tıpkı vakitte çok da âlâ masörlerimiz var, onlar da bize yardımcı oluyor. Bunun dışında sağlıklı beslenmeye ve âlâ uyumaya çalışıyorum. Ancak en kıymetli şeyin insanın kendi bedenini dinlemesi olduğunu düşünüyorum. Uygun hissediyorsanız yahut hissetmiyorsanız bunu her vakit paylaşmanız gerekiyor.” cümleleriyle açıkladı.
“Saha içerisinde hem atak yaparken hem defans yaparken birlik olmamız çok önemli”
Takım kimyasıyla ilgili Ferdi, “Bu çok değerli. Her oyuncunun makus günü olabilir ve berbat gününde olduğunda öteki oyuncuların ona yardım etmesi gerekiyor. Bir gün siz makûs gününde olan bir oyuncu arkadaşınıza yardım ederseniz, yarın tam aksisi olur. Her maç farklı bir oyuncu ön plana çıkıyor, belirleyici olabiliyor. Bu yüzden birlik olmamız çok değerli. Bir oyuncu topu kaybettiği vakit hepimizin o topu geri almak için uğraş etmesi kıymetli. Saha içerisinde hem atak yaparken hem defans yaparken birlik olmamız çok kıymetli. Biz uygun bir grubuz. Münasebetiyle dönemin geri kalanı için bu bahiste bir tasam yok.” değerlendirmesini yaptı.
Sezonun kalan kısmıyla ilgili Ferdi, “Bizim için şu an en kıymetli maç, oynayacağımız Antalyaspor maçı zira o maçı kazanamazsak ligde oynamanın bir manası kalmayacak. Münasebetiyle o maça en yeterli biçimde hazırlanmamız gerekiyor. Kupada da finaldeyiz. Tek opsiyon var o da kazanmak.” dedi.
“Kaptanlık bandını takmak benim için gurur verici bir andı”
Genç yaşına karşın istikrarlı oyunuyla dikkat çeken Ferdi, kaptanlık bandını takmış oluşuyla ilgili, “Benim için çok gurur verici bir andı bu grubun kaptanı olmak. Kaptanlık bandını takmak çok büyük bir onur. Ben olağanda çok fazla konuşan, konuşmalar yapan bir kaptan değilim ancak saha içerisinde her vakit elimden gelenin en düzgününü yaparım, sonuna kadar savaşırım. Tahminen ileride daha sık olur.” diye konuştu.
“Kaybetmekten nefret ediyorum hasebiyle kazanabilmek için son dakikaya kadar her şeyi yapmaya çalışıyorum”
Kendi özellikleriyle ilgili kıymetlendirme yapan Ferdi Kadıoğlu, “Ben kaybetmeyi sevmeyen bir oyuncuyum. Hasebiyle kazanabilmek için elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyorum. Her şeyi yapmaya çalışıyorum. Şayet saha içerisinde kadro arkadaşlarımı destekleyebiliyorsam bunu da yapmaya çalışıyorum. Her oyuncu farklıdır fakat belirtmiş olduğum üzere ben kaybetmekten nefret ediyorum ve son dakikaya kadar her şeyi yapmaya çalışıyorum. Benim şeklim bu halde.” tabirlerini kullandı.
“İstatistiklere bakarsak gol yahut asistle olmasa bile gol durumlarının genelde içinde olduğumu, attığımız gollerle katkım olduğunu düşünüyorum”
Ferdi Kadıoğlu kaydettiği goller ve yaptığı asistlere ilişkinse; “Bir oyuncu olarak kadronuza gol yahut asistlerle katkı sağladığınız vakit keyifli olursunuz. Aslında dönem başında gol katkım çok yüksek değildi lakin yeniden de ekip içindeki rolümün kıymetli olduğunu düşünüyorum. İstatistiklere bakarsak gol yahut asistle olmasa bile gol konumlarının genelde içinde olduğumu, attığımız gollere katkım olduğunu düşünüyorum. Son haftalarda gol atmak ve asistler yapmak bana nasip oldu. Fakat bu kıymetli değil. Benim için değerli olan grup. Kıymetli olan finale çıkmamız, oynadığımız maçları kazanmak.” biçiminde konuştu.
2019-20 döneminde ligde kaydettiği 4, kupada kaydettiği 2 golün hatırlatılması üzerine bu istatistiklere katkı yapmasının oynadığı konum gereği kolay olmadığını kelamlarına ekleyen Ferdi, “Aslında güç zira o dönem bek oynamıyordum, kıyaslamanın sıkıntı olduğunu düşünüyorum fakat bakacağız. Güç olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Son olarak taraftarlara seslenen Ferdi Kadıoğlu, “Bizi son maça kadar desteklemeye devam etsinler. Her şey mümkün. Birebir vakitte bir finalimiz var. Umarım o maça gelip bizi desteklerler. Umarım onlarla birlikte finali kazanabiliriz. Biz en âlâ formda hazırlanacağız, en güzelimizi vereceğiz. Yakında Kadıköy’de görüşürüz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu