Spor Haberleri

Halil İbrahim Pehlivan’dan Fenerbahçe açıklaması

Trendyol Harika Lig’in 7. haftasında 1 Ekim Pazar günü deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un defans oyuncusu Halil İbrahim Pehlivan, bu güçlü maçta kendilerine güvendiklerini söyledi.
Halil İbrahim Pehlivan, Mehmet Cengiz Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin ligin en düzgün takımlarının başında geldiğini, çok sıkıntı bir deplasman maçına çıkacaklarını belirtti.
Çaykur Rizespor’un da çıkışta olduğunu vurgulayan tecrübeli defans oyuncusu, “Biz 5 maçtır mağlup olmuyoruz. Hafta içi âlâ hazırlandık. Fenerbahçe’ye karşı önümüzde daha iki gün var, çalışmaya devam edeceğiz. Sıkıntı bir maç bizi bekliyor ancak oraya kazanmaya gideceğiz. İnşallah puanlarla döneriz.” dedi.
Pehlivan, döneme âlâ başladığını söz ederek, “Geçen 6 haftalık süreçte hem fizikî hem zihinsel olarak kendimi âlâ hissediyorum. Güzel bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Kıymetli olan bunu devam ettirebilmek. Hocam baht verdiği sürece bunu devam ettirmek için elimden gelenin en uygununu yapmayı her vakit sürdüreceğim.” diye kullandı.
Takımın herkese gereksinimi olacağına işaret eden Pehlivan, şu değerlendirmede bulundu:
“Uzun bir dönem bizi bekliyor. İnşallah bu dönem Rizespor’un en üst noktada, tepede hak ettiği yerlerde bitirmesi için elimizden gelenin en düzgününü yapacağız. Futbol bir ekip oyunu lakin artık yavaş yavaş yeni gelen transferlerimiz mühlet almaya başlıyor, oynamaya başlıyor. Onların da artık en kısa müddette adapte olmaları gerekiyor. Zira nitekim her hafta çok değerli, çok bedelli. Benim niyetim iki hafta sonra ulusal maç ortası var. Ortadan sonra artık kadro arkadaşlarımız, yeni gelenler, burada olanlarla birlikte lige büsbütün hazır olacağımızı düşünüyorum.”
Milli grup formasının her futbolcu için hayal olduğuna dikkati çeken Halil İbrahim Pehlivan, “Kesinlikle ulusal ekip formasını giyme hayalim var. Her Türk atletin olduğu üzere benim de en büyük hayallerimden biri bu. Anadolu kulüplerinde oynayan futbolcular için nitekim bu kolay olmuyor. Sonuçta orada bir hoca değişikliği oldu. Performansımız yükseldikçe inşallah hayallerimiz gerçekleşir.” sözlerini kullandı.
Pehlivan, kendilerine dayanak olan taraftarlara da teşekkür ederek, bu dayanağı sürdürmelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu