Spor Haberleri

Vinicius Junior mahkemede söz verdi!

İspanya LaLiga takımlarından Real Madrid’de forma giyen Brezilyalı yıldız futbolcu Vinicius Junior, maç sırasında ırkçılığa maruz kalmasıyla ilgili davada tabir verdi.
Real Madrid’in Valencia’ya konuk olduğu 21 Mayıs’ta oynanan maç sırasında tribünlerden ırkçı içerikli tezahüratlara maruz kalan Vinicius, Madrid’deki duruşmaya katıldı. Davada, yaşları 18 ile 21 ortasında olan üç Valencia taraftarı tutuksuz yargılanıyor.
İspanyol basınında yer alan haberlere nazaran, Vinicius tabirinde, maç sırasında tribünlerden yapılan tezahüratlar nedeniyle “aşağılandığını ve onurunun rencide edildiğini” vurguladı. Maçta tüm tribünlerden ırkçılık içerikli tezahürata maruz kaldığını kaydeden 23 yaşındaki oyuncu, kamu ismine dilenecek özrü kabul etmeyeceğini de kaydetti.
Vinicius Junior’ın grup arkadaşı Eder Militao da tıpkı davada şahit olarak 23 Kasım’da söz verecek.
Öte yandan davanın akabinde yazılı açıklama yapan Valencia Kulübü, Vinicius Junior’ın tabirinin şaşkınlıkla karşılandığı belirtilerek, “Bu sözleri kabul etmiyoruz. Teknik yönetici Carlo Ancelotti’nin de evvelce söylediği üzere bu türlü bir davranış stattaki tüm taraftar için genellenemez.” tabirlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu