Spor Haberleri

Serhan Çetinsaya: “Ramos futbolcu transferi değildi”

Beşiktaş’ın eski asbaşkanı Serhan Çetinsaya kulüpten ayrılma süreci ve transfer gelişmelerine dair açıklamalarda bulundu.
Siyah-beyazlılarda transfer devrinde ismi öne çıkan Beşiktaşlı yöneticilerden Serhan Çetinsaya, Sergio Ramos transferi hakkında açıklamalarda bulunurken, fikir ayrılıklarını ve süreci şu sözlerle anlattı:
“Ramos futbolcu transferi değildi”

“Sergio Ramos benim için bir futbolcu transferi değildi. Bu şahıs rüşdünü ispat etmiş, 25 kupası olan, mesleği ortada olan biri. Bu atletin Beşiktaş’a kazandırılması, Beşiktaş’ın layığı olan dünya vitrinine geri dönmesiydi. Bu benim için bir futbolcu transferinin ötesinde, vizyon projesiydi. Çok çalıştık. Oldu, anlaştık. Sonrasında olmadı. Sıhhat olsun. Kısmet değilmiş. Keşke olsaydı. Bir Beşiktaş taraftarı olarak izlemeyi çok isterdim.”
Aynı vakitte İspanyol yıldızın Beşiktaş için çok değerli teklifleri reddettiğini söylerken, “Sergio Ramos’a 18-19 gün Beşiktaş’ı anlattım. Etkileme noktasında neler yapabileceğimizin listesini çıkardık. Para ikinci plandaydı. 27 Milyon € net teklifi vardı adamın, o teklifi değerlendirmedi bile.” tabirlerini kullandı.
“Ramos da her şey dahil 48.4 milyon Euro maliyeti olacaktı”

Ahmet Işık Çebi’nin de söylediği Ramos’un 50 milyon Euro’luk maliyetinin olduğunu doğrulayan Çetinsaya, “Serhan Çetinsaya, “Başkanımızın söylediği, 50 Milyon €’ya yaklaşan maliyet yanlışsız. Bizim değil lakin sponsorların kasasından çıkacak ve bizim bulmakla zarurî olduğumuz bedel, kişinin 2 yıl boyunca 40’ar maça çıkması, sakat olmaz, 20’şer gol atar, Konferans’ta final oynarsak, vergiler ve her şey dahil 48.4 Milyon € maliyeti olacaktı. Bu maliyetin belli bir kısmı Beşiktaş’ın üzerinde kalmayacaktı. Makul bir kısmın varyasyonları vardı.” dedi.

Birebir vakitte Ramos ile muahedenin tamam olduğunu fakat maliyet yüzünden vazgeçildiğini belirten Çetinsaya, “1+1 yıllığına anlaşmıştık. 4 milyon Euro profesyonel futbolcu olduğu için ödenen bedel, 1 milyon Euro imza parasıydı. 6 milyon Euro ise sponsorlar üzerinden çekilecek bir reklam sinemasıydı. Liderimizin, haklı olarak, bu sponsorları bulamadığımız noktada bu parayı kimin nasıl ödeyeceğiyle alakalı çekincesinden, geleceği düşünerek aldığı kararla transferden çekildik.”

“Bakhtiyor transferini Ceyhun Yararı bitirdi”

Siyah-beyazlı takımın CSKA Moskova’dan transferi Baktiyr Zaynutdinov için de konuşan Serhan Çetinsaya, “Bakhtiyor transferine emek verdim. Çok sıkıntı bir kulüple, çok güç koşullarda konuştuk. O transferde aslan hissesi Ceyhun Kazancı’nındır. Ceyhun yemeği hazırladı, pişirdi, ben en son gelip tuz attım.” kelamlarını söyledi.

“Rashica’nın klibinde Ramos gizliydi”

Milot Rashica’nın transferinin açıklanma görüntüsünde yer alan bir detayın sorulması üzerine Çetinsaya, “Rashica’nın transferinde, önünde boş bir sandalye ve beyaz bir buket vardı. Ramos gelseydi, o boş sandalyeyi dolduracaktı ve görüntünün kronolojisi o biçimde devam edecekti.”

Beşiktaş’tan istifasının kabul edildiğini söyleyen Serhan Çetinsaya, “Bir futbolcunun transfer olmaması benim istifa sebebim değil. Bu yalnızca dolu olan bir bardağa atılan son damlaydı. Geçtiğimiz günlerde liderimizle bir yemek yedik, kendisi de bana hak verdi. Ramos’a gece gündüz uğraşınca duygusallaştım.” kelamlarıyla konuşmayı tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu