Spor Haberleri

Pembe Top Tenis Turnuvası’nın ikincisi düzenlendi

“Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı” kapsamında göğüs kanserine dikkat çekmek için “Pembe Top Tenis Turnuvası”nın ikincisi, QNB Finansbank İdare Şurası Lideri Ömer Aras, QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, genel müdür yardımcıları ve banka çalışanlarının iştiraki ile düzenlendi.
QNB Finansbank’tan yapılan açıklamaya nazaran, Optimum Tenis Akademisi’nde geçekleşen turnuvaya, 16 finansçı oynayarak, yüzlerce finansçı ise izleyici olarak katıldı.
Meme kanseri sebebiyle hayatını kaybeden banka çalışanı Elif Yavaş’ın hastalıkla gayreti sırasındaki teklifinden yola çıkılarak hayata geçirilen aktiflikte, göğüs kanserinde erken teşhisin değerine dikkat çekildi.
Turnuvanın açılış maçını geçen yıl olduğu üzere QNB Finansbank İdare Şurası Lideri Ömer Aras yaparken, eski Beşiktaşlı futbolcu Metin Tekin, Türkiye Tenis Şampiyonları Yavuz Erkangil ve Erhan Oral ve Ulusal Tenisçi Başak Eraydın ve genç ulusal tenişçi Leyla Elmas turnuvada oynayan isimler ortasında yer aldı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen QNB Finansbank İdare Konseyi Lideri Ömer Aras, göğüs kanseri farkındalığının finansçılar için hassas bir çizgi olduğunu belirterek, “Kıymetli bir çalışma arkadaşımızı bu sebeple kaybettik. Kendisini rahmet ve hürmetle anıyorum. Hastalığı sürecinde Elif Yavaş’ın teklifinden yola çıkılarak düzenlediğimiz Pembe Top Tenis Turnuvası’nı bu yıl ikinci defa gerçekleştiriyoruz.” tabirlerini kullandı.
Aras, Dünya Sıhhat Örgütü tarafından 2004’ten bu yana göğüs kanserinde erken teşhisin ehemmiyeti ve farkındalığın vurgulanması emeliyle 1-31 Ekim tarihlerinin, Göğüs Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlendiğini aktararak, şu değerlendirmede bulundu:
“QNB Finansbank olarak da göğüs kanserine ait teşhis, teşhis, korunma ve tedavi sistemleri hususlarında farkındalık yaratmayı çok önemsiyoruz ve dikkat çekmek istiyoruz. Finansçılarımız turnuvayı sahiplendiler. Bugün burada yer alarak göğüs kanseri farkındalığına dikkat çekmek hedefiyle bizlere kortta eşlik eden atletlerimize ve tüm iştirakçilerimize bu şuurun yayılmasına sundukları katkı ve iştiraklerinden dolayı teşekkür ederiz.”​​​​​​​

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu