Spor Haberleri

Paixao: “Beynimiz ruhsal olarak büsbütün öldü”

Trendyol 1. Lig gruplarından Altay’ın efsane ismi Marco Paixao, İzmir grubundan parasını alamadığı için ekonomik meşakkatler yaşadığını ve psikolojisinin bozulduğunu açıkladı.
Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Paxiao, 2018 yılından bu yana formasını giydiği Altay’da yaşadığı olayların kendisinde mental çöküşe sebep olduğunu lisana getirdi.
39 yaşındaki Portekizli golcünün açıklamaları şöyle:
“O kadar duygusal bir sona ulaştım ki bunu açığa vurmam gerekiyor. Ruhsal olarak kendimi uygun hissetmiyorum, içsel gücüm giderek zayıflıyor. Bu yıl bir mucizeyi daha gerçekleştirmek için içimdeki tüm motivasyon sönüyor. içimde taşıdığım alev her geçen gün sönüyor.
Geçen sene bu kadroyla bir mucize gerçekleştirdik ancak bu sene ruhsal gerginlik çok büyük, mental gücümüz kalmadı, beynimiz ruhsal olarak büsbütün öldü. Biz, futbolcular demirden yapılmadık.
Her hafta bizi kandırdıklarını, palavra söylediklerini biliyoruz lakin palavra üstüne palavra atmaya devam ediyorlar. Bu, bir futbolcu için yorucu bir durum. 2020/21 döneminden ödenecek maaşlarım var, bu kulübe yardım etmek için tüm borcumu ödedim, her şeyi yaptım.
Bir ödeme planı oluşturduk, hiçbir şeye hürmet gösterilmedi. Eşim ve ben, ailemizi geçindirmek için para kazanmanın diğer yollarını bulmaya çalışıyoruz. Zira kulübün bana olan borcu çok büyük. 4 kere bu ekibin gol hükümdarı oldum, bu grubu Harika Lig’e taşıyan golü atmayı başardık, geçen sene bir mucize yaşadık.
Yarın öteki bir gün olacak, diğer bir fırsat olacak. Ben pes etmiyorum, asla pes etmeyeceğim. Kaybedersem ayakta ve başım dik kaybetmeyi tercih ederim, asla korkak ve karaktersiz biri olarak düşmem.
Koşullar fecî, bir futbolcunun mesleğini icra edememesi ve olağan bir hayat sürdürememesi utanç verici. Bu, kabul edilemez. Lakin her vakit olduğu üzere, her gün yanımızda olanların korkaklıklarına ve palavralarına katlanmak için buradayım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu