Spor Haberleri

Okan buruk: “Galatasaray’ın DNA’sında Avrupa’da başarılı olmak var”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, tarihi Manchester United galibiyetinin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Yayıncı kuruluşa çok hoş bir maç olduğunu söyleyen Buruk, “Ana mutluluğumuz, bir Türk grubunun bir İngiliz kadrosunu burada yenmesi. Uzun yıllar hatırlanacak 3-2’lik bir galibiyet. Bu galibiyet, Türk futbolu için değerli.” dedi.
Buruk kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Amacımız kümeden çıkmak. Burada değerli bir galibiyet aldık. Ülke puanı var, maddi var, manevi var… Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Galatasaray taraftarına armağan olsun”
Bir sonraki maçı küme liderliği için oynayacaklarını söyleyen Buruk, “Avrupa fatihi Galatasaray… Galatasaray’ın DNA’sında kazanmak ve Avrupa’da başarılı olmak var” biçiminde konuştu.

Bu sene hiç kaybetmediklerini hatırlatan Buruk, “Hakim Ziyech, Ndombele üzere isimleri hazırlarken bir yandan da maç kazanıyoruz. Bu kadar ağır tempoda bu derecede ağır oynamak… Oyuncularım bu periyodu en düzgün formda atlattılar. Büyük bir gayret ortaya koydular.” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu