Spor Haberleri

Mauro Icardi: “Galatasaray’da efsane olmak istiyorum”

Galatasaray’ın Arjantinli yıldızı Mauro Icardi sarı-kırmızılı takım ve geleceğine dair çok özel açıklamalarda bulundu.

“Bazı oyuncuların özel yetenekleri vardır, benimki ise gol atmak” diyen Mauro Icardi, “Molde’ye karşı attığım gol benim için kıymetliydi zira mesleğimdeki 200. golümdü. Şampiyonlar Ligi’nde gol atmak şahaneydi. Hoşluğu ve ehemmiyeti nedeniyle bu golü asla unutmayacağım. O anda hareketlenmemi sağlayan şey nereye gideceğimi gösteren içgüdüydü. Havadan gelen topun nereye düşeceğini yalnızca kestirim ettim. Savunmalar için bu toplar her vakit tehlikelidir. Savunma da kaleci de o vuruşu beklemiyordu. Tekrar izlediğinizde inanılmaz bir gol olduğunu görüyorsunuz.” tabirlerini kullandı.
“Başka şeyler keşfettim”

İtalya ve Fransa’daki günlerinden de bahseden Icardi, “Inter’deki dönemim yeterli bir deneyimdi. Ekibin kaptanıydım ve neredeyse her yıl 20 gol barajını aştım. Paris’teki dönemim iyidi lakin sonlara yanlışsız bozulmaya başladı. Değerli deneyimler edindim. Ekip için kritik olmadığım periyotlarda öbür şeyler keşfettim. Farklı idman metodları ve gelişme yolları buldum. Paris bu açıdan yardımcı oldu.” dedi.
“Galatasaray’da kendimi kanıtlama fırsatı buldum”

Galatasaray ile birlikte kendine tekrar kanıtlamış hissettiğini söyleyen Icardi, “Ben Galatasaray’a gelip her vakit yaptığım şeyi tekrar kanıtlama fırsatı buldum. Kendime yeni gayeler ediniyorum. Açıkçası birinci andan beri çok uygun hissettiğim bir kulübe geldim. Arjantin’de futbolla yatıp futbolla kalkarız. Burada da benim dikkatimi çeken en büyük şey taraftarın tutkusu oldu. Kimileri, şayet Türkiye’deyseniz Avrupa’nın seçkin düzeyinde oynamadığınızı ve saldığınızı düşünüyor. Ben ise tam bilakis Türkiye’de rekabetçi olup çok değerli muvaffakiyetler kazanmak istiyorum.” kelamlarını söyledi.
Stadın atmosferinden de bahseden Mauro Icardi, “Galatasaray stadında inanılmaz bir atmosfer var. Birçok büyük kulüpte oynadım fakat en düzgünü burası Galatasaray’da efsane olmak istiyorum.” tabirlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu