Spor Haberleri

Livakovic: “İsmail Kartal’a çok teşekkür ederim”

Trendyol Üstün Lig grubu Fenerbahçe’nin Dinamo Zagreb’ten transfer ettiği Dominik Livakovic, FIFA tarafından yılın en âlâ kalecisine verilen Lev Yashin mükafatına aday gösterildi. Livakovic, ülkesi Hırvatistan’da bu gelişme hakkında açıklamalarda bulundu.
Bu mükafata aday gösterildiği için çok memnun olduğunu belirten Dominik Livakovic, “Lev Yashin Ödülü’ne aday gösterilmek benim için çok büyük bir onurdur lakin Hırvatistan’ın Dünya Kupası ikinciliği ve üçüncülüğü benim için daha büyük bir onurdur. Kadronun başarısı benim için her vakit daha değerli olmuştur. Elbette dünyanın en uygun 10 kalecisinden biri olarak gösterilmek insanı memnun eden bir şey.” dedi.

“İsmail Kartal’a çok teşekkür ederim”

Fenerbahçe hakkında da açıklamalar yapan Livakovic, “Fenerbahçe’ye gittikten sonra birkaç idmana çıkamadım. Ufak bir ağrım vardı lakin şu anda çok uygun durumdayım. Cumartesi gününden bu yana idmanlarımı eksiksiz formda yapabiliyorum. İsmail Kartal’a çok teşekkür ederim. Beni korudu ve riske atmadı. Bu yüzden Fenerbahçe ile birinci maçıma şimdi çıkamadım.” sözlerini kullandı.
Fenerbahçe’ye transfer olmadan evvel Dinamo Zagreb forması ile toplamda 290 müsabakaya çıkan 28 yaşındaki eldiven, 135 maçta kalesini gole kapamıştı.
Livakovic, Hırvatistan Ulusal Grubu ile de 45 defa maça çıkma başarısı gösterdi.
beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu