Spor Haberleri

“Icardi’ye hayranlık dışında bir şey yapamadık”

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off çeşidinde Galatasaray’a elenen Norveç temsilcisi Molde’nin teknik yöneticisi Erling Moe, iki maçta da güzel oynamalarına karşın elendiklerini söyledi.

Norveçli teknik adam, RAMS Park’ta 2-1 yenilgileriyle sonuçlanan rövanş maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın kaliteli oyunculardan şurası bir grup olduğuna değinen Moe, “Oyuncuların ferdî kalitesini dikkate almamız gerekiyor. Icardi üzere bir futbolcuya lakin hayranlık duyabilirsiniz. Oynadığımız futboldan mutluyum. Bu maçın da hakimi bizdik. Fakat 2-1 kaybettikten sonra yapmanız gereken rakibinizi tebrik etmek.” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi’ndeki amaçlarıyla ilgili soru üzerine Moe, “Galatasaray’a karşı yeterli bir kadro olduğumuzu gösterdik. Yiğit oynamaya ve kendimizi göstermeye devam etmeliyiz. İstanbul 15 milyon kişinin yaşadığı bir kent. Kendi konutumuzda yalnızca 25 bin kişi var. Buraya büyük bir gölde küçük bir balık olarak geldik. Ama ilerleyen müsabakalarda Molde ismini daha uygun duyurmak için elimizden geleni yapacağız.” sözlerini kullandı.

Erling Moe, neden elendiklerinin sorulması üzerine, “Çok mahir oyunculara karşı oynadık. Yediğimiz gollerden 2’si hür vuruştan, 1’i penaltıdan, biri de Icardi tarafından atılmış çok hoş bir gol. Bunu ferdî kalite olarak özetleyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

Molde Teknik Yöneticisi Moe, birinci maçtan evvel Galatasaray taraftarının oluşturduğu atmosfere “cehennem” benzetmesini vurgulamasının hatırlatılması üzerine, “Bir cehennem değildi. Buraya geldiğimden beri güzel beşerler gördük. Buradaki havaya bayıldım. Türkiye’yi seviyoruz.” biçiminde görüş belirtti.

Galatasaray’ın kendilerine nazaran daha az resmi maç yaptığını aktaran Moe, “Böyle bir ekibe karşı birinci maçta 3 gol yemememiz gerekirdi. Biz dönem ortasındayız. Galatasaray ise döneme güzel başlamışlardı. Biz daha güzel olan taraftık lakin karşımızda daha uygun oyuncular vardı. Galatasaray da dönem ortasında olsaydı farklı bir şey izleyebilirdik.” diye konuştu.

Moe, Türkiye’de Başakşehir ve Adana Demirspor formaları giyen eski futbolcuları Fredrik Gulbrandsen’i transfer etmek için görüşmelerin sürdüğünü lisana getirdi. Galatasaray’ın teknik yöneticisi olması durumunda nasıl bir planla alana çıkacağının sorulması üzerine Moe, “Zor bir rakibiz. İleri gerçek oynuyoruz ve boş alanları uygun kullanıyoruz. Tahminen bizim üzere bir kadroya karşı ileride bu kadar baskı yapmazdım ve geride bu kadar alan bırakmazdım. Fakat burada oturup ukalalık yapmak da bana yakışmaz. Galatasaray’a karşı 2 maçta da kaybettik. Münasebetiyle rakibi tebrik etmek gerek.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu