Spor Haberleri

“Hedefi olmayan yelkenliye hiçbir rüzgar yardım edemez”

Spor Toto 1. Lig’i şampiyon olarak tamamlayarak Spor Toto Üstün Lig’e yükselen Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, tempolu ve dinamik bir ekip kurmak istediklerini söyledi.
Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya nazaran, Eroğlu 24 yıl evvel mezun olduğu Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrencilerle bir ortaya geldi.

“Başarının tek sırrı çalışmak”

Yılport Samsunspor’u 11 yıl sonra Spor Toto Harika Lig’e çıkarmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Eroğlu, “Başarının tek sırrı var, çalışmaktır. Ege Üniversitesi BESYO’da okurken, bir yandan da futbol oynamaya devam ettim. Bizim devrimizde hem futbolcu hem üniversite öğrenci olan fazla isim yoktu. Bunu birlikte sürdürebilenler de çok başarılı oldu.” sözlerini kullandı.
Süper Lig için ülkü takım kurmak için çalışmalara başladıklarını anlatan Eroğlu, “Şampiyonluk için gerekli tüm bileşenleri yanlışsız biçimde bir ortaya getirerek kupayı kazandık. Yeni dönemde Harika Lig’de de tüm adımlarımızı hakikat atarak, futbol kenti olan Samsun’u en yeterli halde temsil edeceğiz. Tempolu, dinamik ve taraftarıyla daha da güçlü bir Yılport Samsunspor’un kelamını veriyorum. Liderimiz Yüksel Yıldırım, icra konseyimiz ve teknik gruptaki arkadaşlarımla bir arada bunu başaracak kadroyu oluşturmak için çalışıyoruz.” diye konuştu.
“Oyuncu gelişimini sağladık”

Eroğlu, “Hedefi olmayan yelkenliye hiçbir rüzgar yardım edemez” kelamına atıfta bulunarak şunları kaydetti:
“Bu dönem yola çıkarken amacımızı şampiyonluk olarak belirlerken, futbolcu gelişimini de ön plana aldık. Neredeyse birebir takımla haftalar öncesinde şampiyonluğu garantiledik. Teknik yöneticilik, farklılıkları yönetme sanatıdır. GETS ismini verdiğimiz Gelişim-Takım Mühendisliği-Sistem sayesinde tüm farklılıkları yönettik, oyuncu gelişimini sağladık, sistemimize bağlı kaldık ve sonuçta da muvaffakiyete ulaştık. Üniversite hayatı, beşere farklı bakış açıları kazandırıyor. Burada öğrendiğiniz her bilgiyi, iş ömrünüze nasıl aktarabileceğinizin planlarını şimdiden yapmalısınız. Burası, bir pilotun el kitabı üzere, çok bedelli. Ömürde tıkandığınız anda çıkış yolu için bu sıralardaki bilgilere dönmeniz gerekir. Zira bilim size her vakit yanlışsız yolu gösterecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu