Spor Haberleri

Fazilet Can o kelamın perde gerisini anlattı

Anadolu Efes Başantrenörü Fazilet Can, beIN SPORTS’a çok özel açıklamalarda bulundu.
Pınar İlik Üçer’in sorularını yanıtlayan başarılı teknik adam, lacivert beyazlı grubun maksatları ile ilgili şunları söyledi:
“Sert savunma yapan ve agresif, daha değerlisi yenilmeyi kabul etmeyen bir grup oluşturmaya çalışıyoruz.”
Genç teknik adam, hazırlık turnuvasında grubun yerli oyun kurucusu Erten Gazi ile yaşadığı olayın sorulduğu soruyu şöyle yanıtladı:
“Burada bir arka niyet görüyorum. Yalnızca toplumsal medyada bu olayın yayınlanması değil, daha bu olay ortaya çıkar çıkmaz bir kadro yansılar verip ne olup bittiğini anlamadan dinlemeden reaksiyonlar veren kurum ve şahıslar var. O kurumlar ve şahıslarla ilgili tepkilerin ben çok gerçek tepkiler olduğunu düşünmüyorum. Şu an 43 yaşındayım ve basketbol antrenörlüğüne başladığım birinci günden beri Türk basketbolu için yararlı olmasını istek ettiğim ne varsa onun için bütün gücümle çalışıyorum. Bunu, Tük basketbolundaki insanların da bildiğini düşünüyorum. Hasebiyle, benim Türk oyunculara verdiğim özel bir bedel var. Benim oyuncularımla olan ikişkilerim her vakit güzel seviyede olmuştur. İdman içerisinde hem asistan coach olarak hem de başantrenör olarak bir davranış patentim ve prensiplerim var. Bu prensiplerin içerisinde bazen tansiyon yükselebiliyor ve oyuncularınızla bir grup konuşmalar yaşayabiliyorsunuz. Bu konuşmaları görüntünün sesini yükseltip, içine altyazı yazı koyup, sonrasında 10-15 kesip koyduğunuz vakit bu çok öteki formda de anlaşılabilir. Bu türlü anlaşılması beşerler için haber kıymeti yarıyordur, bu beni çok ilgilendirmiyor. Ben kadroyla ilgileniyor ve grubumun daha yeterli olmasıyla ilgileniyorum. Oyuncula konuşurken, karşılıklı diyalog içinde geçen bir cümleyi alıp, arka niyetli formda konuşan kişi ve kurumlar oldu. Bu da beni çok üzdü. Söylediğim şeyin hakikat olmadığını sonraki gün Ergin (Ataman) ağabeyi arayıp konuştum. İkimizin ortasında çok sağlıklı ve müspet bir konuşma geçti. Ergin Ataman’da bana, ‘Erdem, Türkiye’de bu işler biraz bu türlü oluyor, kadroyla sen’ dedi.
Olan bitenden ötürü çok üzgünüm. Üzgün olmamın temelinde yatan şey, benim oyuncumla olan davranışım değil, bu olayların buraya getirilme niyeti üzücü. Benim ne Erten’le, ne de Ergin ağabey ile bir sorunum yok.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu