Spor Haberleri

“Erzurumspor bir marka”

Trendyol 1. Lig takımlarından Erzurumspor FK, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilendiği için bakım ve tamire alınan Kazım Karabekir Stadı’ndaki çalışmaların biran evvel bitirilmesini ve artık iç saha maçlarını burada oynanmayı istiyor.
Teknik yönetici Hakan Kutlu, Erzurumspor Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kadronun başına geldiği günden bu yana kendi alanlarında taraftarlarının karşısına çıkamadıklarını söyledi.
Taraftarlarına kavuşmak istediklerini söz eden Kutlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Erzurumspor kendi alanında oynamayalı 204 gün olmuş. İnşallah Manisaspor maçıyla kendi stadyumumuzda taraftarımızın önüne çıkar ve bir galibiyet alırız. Ben artık içeride oynamak istiyorum. Dışarı gidip gelmekten yorulduk. Kendi stadyumumuzda oynama isteğimiz var. Ruhsal olarak da yorulduk. Ahmet Kısım liderimiz ve belediye liderimiz Mehmet Sekmen’in bu bahiste çok büyük gayretleri var lakin kentin başka dinamiklerinin de devreye girmesi gerekiyor. Bulunduğumuz ligde gelirimiz çok kısıtlı fakat masraflar ise nitekim çok fazla. Oteli, seyahati, içerideki oyuncuya verecek para, transfer parası… Bu liderle ya da kentin bir dinamiğiyle olacak iş değil. Bütün dinamiklerinin devreye girmesi lazım.”
“Transfer tahtasının açılmasını istiyorum”
Hakan Kutlu, transfer tahtasının açılması için idarenin ağır çalışmaları bulunduğunu lisana getirdi.
Kadroya katmak istedikleri futbolcularla görüşmelerin sürdüğünü anlatan Kutlu, “Belli bir listemiz var. Erzurumspor bir marka. Ben daima, ‘Transfer yasağımız var, dertli durumdayız.’ diyerek bu marka bedeline ziyan vermek istemiyorum ancak natürel ki transfer tahtasının açılmasını istiyorum. İnşallah sonuçlanır. Sonuçlanmazsa da mevcut oyuncularla elimizden gelenin en uygununu yapmaya uğraş edeceğiz.” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu