Spor Haberleri

Erden Timur: “Transfere toplamda harcadığımız para…”

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, sarı-kırmızılı grubun gündemine dair açıklamalarda bulundu.
Zor bir transfer periyodu olduğunu lisana getiren Erden Timur, “Bu transfer devrine özel olarak hazırlanmıştık. Scout grubumuz sene başından beri çalışıyordu. Binden fazla oyuncu izledik” dedi.
Tete konusunda Shakhtar’ın rastgele bir müracaatının olmadığını söyleyen Timur, “Öyle bir müracaat bize gelmedi. Hukukçulara mevzuyu incelettik ve sonrasında karar verdik. Tazminat manasında bir şey olmayacak” biçiminde konuştu.
Nicolo Zaniolo hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Timur, şu sözleri kullandı:
“Zaniolo, Premier League’e gitmek istedi. Kendisi için rekor bir kiralama bedeli ödendi. Koşullara bağlı yüksek bir bonservisi var. Sayılar, bonuslarla birlikte 40 milyon euro olacak. Zaniolo’nun gelecek dönem bizimle olmasını da isteyebiliriz. Bu yollar daima açık”
Bu transfer periyodunda imza paraları dahil toplamda 30 milyon euro harcadıklarını lisana getiren Timur, “Üst seviye oyuncuların kaygısı para değil. Onların aslında parası var. Ortadaki 3-5 milyon farkı önemsemeyen çok oyuncu var. Oyuncu para buluyor ancak daha faz bulduğu şey, samimiyet, huzurlu ortam. Bu türlü olunca sizi tercih ediyorlar. Mauro Icardi örneği üzere.” dedi.
Yabancı oyuncu transferini kapattıklarını söyleyen Timur, “Çok hoş bir yerli futbolcu bulursak, fırsat transferi olursa alacağız” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu