Spor Haberleri

Darüşşafaka Lassa Yakup Sekizkök’e emanet

Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Lig gruplarından Darüşşafaka Lassa, başantrenörlüğe Yakup Sekizkök’ün getirildiğini açıkladı.
Kariyerinde 2007 yılında Darüşşafada’da altyapı sorumlusu olarak başlayan ve A kadro mesleği mühletince Banvit, Erdemirspor, Beşiktaş, Galatasaray ve Anadolu Efes kulüplerinde yardımcı antrenör olarak misyon yapan Sekizkök, bu mutabakat ile birlikte mesleğindeki birinci başantrenörlük tecrübesine Darüşşafaka Lassa’da start verecek.
Sekizkök, mesleği müddetince iki THY EuroLeague şampiyonluğu, bir EuroCup şampiyonluğu, bir FIBA EuroChallenge Kupası, beş Basketbol Üstün Ligi şampiyonluğu, üç Türkiye Kupası ve üç de Muhteşem Kupa başarısı gösterdi.
Darüşşafaka Lassa’nın başantrenörlük misyonuna getirilen Yakup Sekizkök, yaptığı açıklamada geri dönmekten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle lisana getirdi:
“Türk basketbolunun en bedelli markalarından, Darüşşafaka Lassa bünyesinde bir kere daha misyon alacağım için onur ve memnunluk duyuyorum. İnanıyorum ki, daima birlikte, son topa kadar vazgeçmek yok diyeceğiz, tarihimize yakışır hoşlukta başarılara ulaşacağız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu