Spor Haberleri

Chamberlain’den Redmond ve Karius kelamları: “Onlarla konuştum…”

Beşiktaş geçtiğimiz günlerde transferini açıkladığı Alex Oxlade-Chamberlain kulübün toplumsal medya hesabına açıklamalarda bulundu.

30 yaşındaki İngiliz oyuncu Beşiktaş’a transfer olduğu için çok keyifli olduğunu belirtirken, oynamak istediği konuma, oyun oynama biçimine, Türkiye’de sevdiği yemeklere dair samimi açıklamalarda bulundu.

Chamberlain’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“HEYECAN DOLU HİSSEDİYORUM”

“Kendimi çok uygun ve heyecan dolu hissediyorum. Benim için yeni bir meydan okuma diyebilirim. Yeni bir ülke, yeni bir lig. Neler olacağını merak ediyorum ve olabildiğince süratli adapte olmaya çalışıyorum. Burada bir şeyleri başarmak istiyorum.

Babamın profesyonel futbol oynadığı periyodun üzerinden çok vakit geçti. Benim akıl hocamdı. Onun başardığı şeyleri ben de genç yaşımda başarmak istedim. Gayelerime ulaşmak için yanlışsız biçimde yetiştirildim. Şu ana kadar meyvesini topladım, bunun için çok şanslıyım. Gençken elbette zordu, zira katı kuralları vardı. Ne yapmalıyım? Nasıl yapmalıyım? Standartları çok yüksekti. Tüm bunlar beni şu an olduğum kişi haline getirdi ve bunun için çok şanslıyım.”
“BU STADDA OLAĞANÜSTÜ BİR GECE GEÇİRDİM”

“Futbol tutkusu yüksek bir ailede büyüdüm. Bence her çocuk babasının ayak izlerini takip etmek ister. Babalarına bakarlar ve onu bir kahraman olarak görürler. Benim babam futbolcuydu ve onu o etrafta gördüğüm için çok şanslıyım. Her şey hakikat bir vakitte bir ortaya geldi ve benim tutkum oldu. Babamın başardıklarını takip etmek istedim.
Bu statta UEFA Muhteşem Kupa’yı kaldırdığım geceyi çok uygun hatırlıyorum. Çok hoş bir geceydi. Bu usul maçları mesleğinizde her vakit oynayamazsınız. Birebir hisleri Beşiktaş için de taşıyorum ve burada kupalar kazanmak istiyorum.”
“ATAKÇI BİR ORTA SAHAYIM”

“Atak anlayışa sahip bir orta saha oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Liverpool’da oynarken farklı rollere ahenk sağladım, gerekirse daha geride de oynayabilirim. Ama alanda düzgün yaptığım şeyler ortasında topu ileriye taşımayı, top sürmeyi, ceza alanı dışından şut çekmeyi, atağı başlatmayı ve geçiş paslarını atmayı sayabilirim. Kanat oyuncusu olarak da oynayabilirim. Arsenal’da 6 yıl kanat oyuncusu olarak oynadım, vakit zaman bunu Liverpool’da da yaptım. İleride, her yerde oynayabilirim, ancak orta alanda oynamayı ve ileriye top taşımayı seviyorum. Benden bunları sık sık yapmamı bekleyebilirsiniz.”
“REDMOND VE KARIUS ÇOK YARDIMCI OLDU”

Beşiktaş’la ilgili olarak Nathan Redmond ile konuştum, bana çok yardımcı oldu. Bilhassa de geçen hafta ona birçok soru yönelttim ve o da yardımcı oldu. Kulüp hakkında birçok hoş şey söyledi. Onun burada hoş şeyler başardığını gördüğüm için memnunum. Geçen dönem Instagram’a attığı görüntüleri izlediğimi hatırlıyorum. Çoğunlukla Nathan Redmond, Livepool’dan Loris Karius’la da konuştum. Bu kentte yaşamanın ve Türkiye’de oynamanın nasıl olduğunu anlatan birkaç kişi daha vardı. Konuştuğum herkesten hoş şeyler duydum.
“HEDEF ŞAMPİYONLUK”

“Böyle büyük bir kulübe gelen herkesin gayesi şampiyonluk kazanmaktır. Ferdi manada benim hedeflerim birebir. Bunların hepsi; gruba entegre olmak, ekip arkadaşlarımı tanımak, yeni hocamla konuşmak ve benden neler istediğini anlamakla başlıyor. Oynayabildiğim kadar oynamak ve goller atmak istiyorum. Kadro arkadaşlarıma yardımcı olmak ve kazanma maksadımızı gerçekleştirmek istiyorum.”
“ONLARA KARŞI OYNADIM”

“Cenk Tosun, Arthur Masuaku, Gedson Fernandes ve Daniel Amartey, hepsi çok güzel oyuncular. Onlara karşı oynadım. Bu durumun onlarla bir arada çalışırken işime yarayacağını düşünüyorum, zira onlar da nereden geldiğimi, nasıl oynadığımı bilen oyuncular. Bu da gruba ve hayata kolay adapte olmamı sağlayacak. Onlar bu ligdeki farklılıkları yahut kendimi daha düzgün yönlendirebileceğim alanları biliyorlar. Hepsi güzel oyuncular ve büyük bir kulüpte oynuyorlar. Onları görmek, tanımak ve birlikte güzel futbol sergilemek için sabırsızlanıyorum.”
Yeni gelenler için boşta pek numara yoktu ve bahtıma 15 numara boştaydı. Arsenal ve Liverpool’da oynarken de bu numarayla oynuyordum. Bu numaranın boşta olduğunu öğrendiğimde çabucak aldım ve benim için mantıklı bir karar oldu.
“YÜZDE YÜZÜMÜ VERECEĞİM”

“Bir futbolcu taraftarları heyecanlandırmak ister. Topu aldığımda ileriye taşıyacağım ve alanda şut çekmek yahut pas vermek üzere güzel şeyleri yapacağım. Kadro için yeni fırsatlar yaratmaya çalışacağım. Olabildiğince heyecan verici olmak istiyorum. Elbette sıkı çalışacağım ve yalnızca atak değil, defans yaparak da alanda yüzde yüzümü vereceğim. Benim futbola bakış açımdan bakacak olursak top sürmek, topu ileriye taşımak ve şut atmak üzere aksiyonlar da olacak. Gol atmak da buna dahil. Tahminen de son 12 yıldır en üst düzeyde futbol oynamanın getirdiği tecrübeleri paylaşacağım. Sanırım en temelde çalışma oranı ve uğraş konusunda benden yüzde yüz ile oynamamı bekleyebilirsiniz.”
“TARAFTARLARI KEYİFLİ ETMEK İSTİYORUM”

“Sıcak karşılama için herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Kentte karşılaştığım beşerler da çok sıcaktı. Grup olarak tüm amaçlarımıza ulaşarak onları memnun ve gururlu hissettirmek istiyorum. Sanırım en kıymetli şey bu olacak. Şu andan itibaren süratli bir biçimde kadroya adapte olmak istiyorum. En düzgün futbolu oynamaya hazır olduğumdan emin olsunlar. Zira onlara olan borcumu ödeyebilmemin en güzel yolu bu. Bana verdikleri takviyesi gördüm ve duydum. Benim işim kadroya yardımcı olmak.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu