Spor Haberleri

Çağdaş Atan: “Bize tokat üzere çarpan…”

Trendyol Üstün Lig 3. hafta erteleme maçında konuk olduğu Fenerbahçe’ye 4-0 mağlup olan Rams Başakşehir’in teknik yöneticisi Çağdaş Atan, yedikleri erken golle kırıldıklarını ve iki grup ortasındaki güç farkının sonucu belirlediğini söyledi.
Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Çağdaş Atan, “Fenerbahçe’yi galibiyetinden ötürü kutluyorum. İsmail (Kartal) Hoca ile birlikte 13’te 13 yapmış oldular. Kendi açımızdan bakarsak, bu maçı bir an evvel unutmamız, bizim için gerçek ligin başlayacağı, pazartesi günü oynayacağımız (Mondihome Kayserispor) karşılaşmaya konsantre olmamız gerekiyor.” tabirlerini kullandı.
“Bir süreç içindeyiz. Bir değişim var. Geçen sene son 17 maçta 17 puan toplamış, bu dönem birinci 3 maçta gol atamadan puansız kalan bir grup vardı.” diyen Atan, şöyle konuştu:
“İstanbulspor maçında dokunuşları hissettiğimiz bir oyun görmüştük. Lakin biraz da fikstür şanssızlığı oldu. Sonraki iki rakibimizin (Galatasaray ve Fenerbahçe) takım olarak gücü, Avrupa’da, ligde oynadıkları maçlarla hazır durumda bulunmaları, bizim için dezavantaj oldu. Bugün yeni transferlerimizi de kullanamadık. Elimizdeki takımdan en güzelini çıkartmaya çalışan, mazeret üretmeyen bir grubuz. Bugün beklentimiz daha düzgün ve coşkulu bir oyundu. Maalesef gerçekleştiremedik. Yediğimiz erken gol, bizi biraz kırdı. Kimseyi suçlamak istemiyorum lakin bu grubun misal kırılganlıkları geçen yıldan beri var. Gent maçı 10 dakikada yenilen 4 gol, Galatasaray maçı hafızalarda. O kırılganlık devam ediyor. Hakikat 11’i ve gerçek oyunu bulmamız vakit alacak. Bu süreçte skor da almamız gerekiyor. En kısa vakitte bunu oturtup, bizim için gerçek ligin başlayacağı pazartesi gününe konsantre olup, yolumuza devam etmemiz gerekiyor.”
Çağdaş Atan, “Başakşehir’e dışarıdan baktığınız vakitle, çalışmaya başladığınız vakit ortasında daha ağır bir tabloyla karşılaştığınızı söyleyebilir miyiz?” sorusuna, “Çok fazla geriye dönmemin manası yok. Geçen yılın ikinci yarısından şu ana kadar gelen travmalı bir süreç var. Dışarıdan çok güçlü bir takım gözüküyor. Yaptığımız transferler bize katkı verecek oyuncular. Beklediğimden daha hasarlı bir ekip aldığımızı söyleyebilirim lakin bunları konuşmanın bizim için manası yok. Artık yine ayağa kalkma vakti. En kısa vakitte yanlışsız 11’i ve gerçek formatı bulup, seri galibiyetler almaya başlamak istiyoruz. Bizim için gerçek hayat pazartesi günü başlıyor.” cevabını verdi.
Atan, benimseyeceği oyun usulü hakkında gelen bir soru üzerine ise şu görüşlerini paylaştı:
“Taktiksel çeşitliliği olan bir takımız lakin taktiksel kibri olan bir takım değiliz. Bunu Alanya’da ve Kayseri’de gösterdiğimiz farklı oyun formlarıyla ispatlamış durumdayız. Biz şayet taktiksel kibir içine düşersek, kendi oyunumuzu, bunu yapamayacak oyunculara dikte etmeye çalışırsak, çok büyük yanılgı ederiz. Biz, futbolcuların alanda en rahat edeceği oyunu bulmak zorundayız. Birinci sefer dönem ortasında kadro alıyorum ve düzgün bir başlangıç da yaptık aslında. Bize tokat üzere çarpan, iki grubun (Galatasaray ve Fenerbahçe) hakikaten ligin üzerindeki kalitesi. Evet daha evvel de Anadolu gruplarıyla büyük gruplara zorluklar yaşattığımız maçlar oynadık ancak hiç bu kadar güç farkının olduğu bir ortam görmedim. Sayılar her şeyi söylüyor. İki ekip da hem çok hazır hem de çok güçlü. Gerçek 11’i ve oyunu bulduktan sonra ligin ikinci yarısında bu ekiplere nasıl karşılık veririz, onu göreceğiz. Bizim için değerli olan, futbolcular ismine gerçek oyunu bulup, çıkış yakalamak.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu