Spor Haberleri

Aziz Yıldırım’dan adaylık açıklaması

Fenerbahçe eski lideri Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada: “Beş yıl evvel biten kongreden sonra Fenerbahçe ile bağımı kestim. 2024 seçiminde adaylar çıkmalıdır. Fenerbahçe hiçbir vakit lidersiz kalmaz, kalamaz” dedi.
Aziz Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:
“Biten kongreden sonra Fenerbahçe ile alakamı kestim. Beni hiç rahat bırakmıyorsunuz. Ben emekli oldum. Hayatımın kalan kısmını daha memnun yaşamak istiyorum.
Açıklama yapsam, neden yaptı… Yapmasam, ‘Ben Fenerbahçe’yim’ diyen adam neden konuşmuyor! Ali Bey’i seçen kongre üyeleri ortada yok. 16 bin kişi oy verdi. Seçtiniz. Fenerbahçe daha âlâ olsun diye seçtiniz! 5 yıldır nerede verilen kelamlar? Neredesiniz kongre üyeleri. Lider bağırıyor, ‘Aday çıksın, kongre yapacağım’ diyor. İçinizden bir tane çıkamıyor mu ya? Fenerbahçe’nin geldiği durum âlâ değil.
Fenerbahçe İdaresi beş yıldır çok güçsüz, gücü yok. Ali Bey’in şahsı ile bu iş yürümez. 20 senede benim idaremde çok güçlü beşerler vardı. Maddi, manevi ve bana fikir verme olarak. Benim dışımda da bildiri verecek, hengame edecek beşerler vardı. Fenerbahçe’de bu beşerler bugün yok. Bu yüzden kongre daveti yaptım. Seçim değil, güvenoyu iste. Ali Bey’e hemen tavsiyem, itimat oyu alacağı kongre yapmasıdır.”
“Hiç kimse çıkmazsa ben aday olurum”
Fenerbahçe Lideri Ali Koç’akongre yapması konusunda davetten Aziz Yıldırım, hiç kimsenin aday çıkmaması durumunda kendisinin aday olacağını söyledi.
Aziz Yıldırım’ın kongre ve adaylık ile ilgili kelamları şu biçimde:
“2024 seçiminde adaylar çıkmalıdır. Fenerbahçe hiçbir vakit lidersiz kalmaz, kalamaz. 50 bin kongre üyesi var. En az 15 bin tanesi lider adayı olarak ortaya çıkabilir. ‘Benden diğer aday çıkmaz’ diyerek yürümek yanlıştır. Topluluk tehdit edilemez. Bu topluluk büyüktür ve o büyüklüğü ummadığınız anda gösterir. Ali Beyefendi ya kongre yap ve güvenoyu al ya da bu mevzuyu kapat. ‘Aday çıksın yaparım’ jestlerini bırak. Hiç kimse çıkmazsa, ben adayım. Bunu bu türlü bil. Camiayı zorlama, herkes haddini bilsin.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu