Spor Haberleri

Zaniolo’dan itiraflar: “Bu ayrılık bende hayal kırıklığı yarattı”

Galatasaray’ın dönem başında satın alma opsiyonuyla Aston Villa’ya kiraladığı Nicolo Zaniolo, mesleğiyle ilgili La Repubblica‘ya açıklamalarda bulundu.
“Bu ayrılık hayal kırıklığı yarattı bende”

“Futbolda hiç hayal kırıklığına uğradınız mı?” sorusuna Zaniolo, “İsim vermeyeceğim, medya atışmalarından hoşlanmıyorum ancak İtalya maceram daha farklı sonuçlanabilirdi. Taraftara, ekip arkadaşlarıma, kente, kadroya büyük bir sevgim var ve bu karşılıklı. Bu ayrılık hayal kırıklığı yarattı bende. Bu türlü karmaşalarda herkesin sorumluluk hissesi vardır aslında ancak geçmiş hakkında konuşmak istemiyorum. Şu anda Premier Lig’deyim ve geleceği düşünüyorum” tabirlerini kullandı.
“Bir futbolcunun hayatında çok fazla avantaj ve dezavantaj var”

Futbol haricinde hayatında farklı şeylere vakit ayırmanın zahmetinden bahseden yıldız oyuncu, “Yalnızca vakit değil. Saha dışında bedenimizi da kullanamıyoruz. Mesela motosikleti seviyorsun ancak kullanamazsın. Kayak seversin fakat yapamazsın. Gündelik hayattan uzaklaşmak güç. Akşam yemeğe çıktığınızda bile istediğinizi yiyemiyorsunuz. Bir diyet programı takip etmek zorundasınız. Bir futbolcunun hayatında çok fazla avantaj ve dezavantaj var. Ancak bu benim çocukluk hayalimdi o yüzden şikayet etmiyorum.” dedi.
“Bir gün öncesine kadar konsol oyununda oynadığım oyunculardı”

Birinci maçına 19 yaşında Şampiyonlar Ligi’nde Bernabeu’da Real Madrid’e karşı çıkan Zaniolo o an ki hislerini, “11’de toplandık sonra Di Francesco bana dedi ki “Oynamaya hazır mısın?” Hiç hazır değildim fakat “Evet, natürel ki hazırım” dedim. Sonra bana dedi ki, “Orta alanda oynayacaksın. Modric, Bale ve Casemiro’yu marke edeceksin. Isco’ya da dikkat et.” Bunlar bir gün öncesine kadar konsol oyununda oynadığım oyunculardı. Stada gittiğimizde herkes Modric’e ‘Ballon d’Or’ diye bağırıyordu. Neler olduğunu orada fark ettim.” diyerek anlattı.
“Asla kabul etmezdim”

“Sana Roma’da Totti’nin 10 numaralı forması teklif edildi mi?” sorusuna Nicolo Zaniolo şöyle karşılık verdi:
“Asla kabul etmezdim. Bu üzerinizde gereksiz bir baskı yaratır. Ki Roma’da çok baskı var. Taraftar sizden çok şey bekliyor. Herkes, o formanın kime ilişkin olduğunu biliyor. O yüzden almayı düşünmedim bile.”
“Milli ekiple büyük bir turnuva kazanmak isterim”

“35 yaşında kendinizi nerede görüyorsunuz?” sorusuna genç yıldız, “Milli kadroyla büyük bir turnuva kazanmak isterim. Avrupa Şampiyonası olabilir ancak Dünya Kupası’nı da umuyorum” karşılığını verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu