Spor Haberleri

Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’ne yeni ana sponsor

Türkiye Basketbol Federasyonu ile geliştirdiği yenilikçi teknoloji ve eserler sayesinde Türkiye’nin en geniş dijital varlık eser yelpazesine sahip olan Bitexen ortasında imzalanan mutabakatla Bitexen; Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nin ana sponsoru oldu.
İmza merasimi; Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, Bitexen İdare Heyeti Lideri Kemal Cenk Fazilet, TBF İdare Heyeti Üyeleri, TBF ve Bitexen Yöneticileri ile basın mensuplarının iştirakiyle Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleştirildi.
Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, “Basketbol; heyecanın, birlikteliğin ve dinamizmin çok yüksek olduğu bir spor. Bu istikametiyle sporseverler için bedeli daima artan bir çekim merkezi. Ligimizde artan rekabet dozu ve ekiplerimizin milletlerarası muvaffakiyetleri da basketbolumuzun cazibesini artırıyor.
Avrupa’nın en itibarlı turnuvalarının finallerinde bir Türk kadrosunun yer alması artık bir gelenek haline geldi. Kadrolarımız, Avrupa’daki başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor. 2023-2024 döneminde da bayanlarda 8 erkeklerde 11 kadromuz ülkemizi Avrupa’da temsil edecek. Bu vesileyle önümüzdeki dönem Avrupa kupalarında uğraş edecek temsilcilerimize bir kere daha muvaffakiyetler diliyorum.
Ülkemizin yenilikçi ve öncü kuruluşlarından Bitexen’in Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nin ana sponsoru olarak basketbol ailemize katılması hepimize gurur ve heyecan veriyor.
Önümüzdeki 3 yıl boyunca, basketbolun birleştirici gücü ve rekabet azmi, Bitexen’in daima gelişen ve yenilikçi vizyonu ile birleşerek her iki markanın gücüne güç katacaktır. İnanıyorum ki; bu muahede daha uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin başlangıcı olacak.
İmzaladığımız yeni sponsorluk muahedeleri ve iş birlikleri kulüplerimizin finansal olarak desteklenmesini sağlıyor. Ayrıyeten bu sponsorluklar ülkemizin çok kıymetli kurumlarını ailemize katarak basketbolun daha geniş kitlelere ulaşmasının da önünü açıyor.
Bitexen ile yaptığımız mutabakatın pahası de başka bütün sponsorluklarımız üzere bizler için çok büyük. Kendilerinin Türk basketboluna duydukları itimattan ötürü heyecan duyuyoruz.” dedi.
İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Bitexen İdare Heyeti Lideri Kemal Cenk Fazilet “Sponsorluk çalışmalarımızla Türk sporuna en çok bedel katan markaların başında geliyoruz. Hem listelediğimiz 18 taraftar token ile hem de sponsorluklarımız sayesinde basketbol ve başka spor branşlarında federasyonlarımıza ve kulüplerimize değerli seviyede finansman sağladık. Türkiye Basketbol Federasyonu ile bugün imzaladığımız sponsorluk muahedesiyle bu alandaki dayanaklarımızı bir adım daha ileriye taşıyoruz. Teknolojik alt yapımızın gücünü sporun uygunlaştırıcı istikametiyle birleştirerek Türk sporuna takviye olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Basketbol Federasyonu ile yeni teknolojiler üretmek üzere çok daha yakın çalışmalarımız olacak.
Hayata geçirdiğimiz yeni eser ve projeler ile kısa vakitte Türkiye’nin en geniş eser çeşitliliği ve süreç imkânı sunan dijital varlık alım-satım platformu pozisyonuna eriştik. Memleketler arası standartlarda hazırlanan teknolojik alt yapımızla süratli, muteber ve kolay süreç kabiliyetine sahibiz. Bu çeşitliliğimizin kıymetli bir kısmını listelediğimiz fan tokenlar ve spor kulüpleri ile yaptığımız iş birlikleri oluşturuyor. Bu manada kıymetli bir portföye sahibiz. Ayrıyeten toplumsal bahislere karşı duyduğumuz sorumluluk kapsamında Türk sporunu desteklemek üzere birçok farklı projeyi hayata geçirdik ve spor alanını bilhassa sahipleniyoruz.
Okullarda, mahallelerde ve basketbol okullarında bu sporu seven onlarca gencimiz var. Ayrıyeten son devirde kulüplerimiz başta Euroleague olmak üzere Avrupa kupalarında kıymetli muvaffakiyetler elde etti. Bu sayede gençlerimizde basketbola yönelik değerli bir farkındalık oluştu. Spordaki muvaffakiyetler ülkelerin tanıtımı ve global bazdaki prestiji için çok kıymetli. Ülkelerin iktisadı, turizmi ve tanıtımları için tahminen de en fazla tesire sahip ögeler ortasında yer alıyor. Hasebiyle yalnızca kamunun ya da spor kulüplerinin yatırımlarıyla aşikâr bir düzeyde muvaffakiyet elde edilebiliyor. En büyük gayemiz Türk sporunun yeni muvaffakiyetler kazanması ve beraberinde ülkemizin her yerinde basketbolu sevdirebilmek ve sağlıklı jenerasyonların yetişmesine katkıda bulunmak. Toplumsal yaşama bedel katmak ve başta gençler üzerinde olmak üzere ülkemizde spor kültürünü yaygınlaştırmak hedefiyle yeni dönem için Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’ne sponsor olduk. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun basketbolu ülkenin dört bir yanına yaymaya ve gençlerimizi basketbolla buluşturmaya yönelik çalışmalarına takviye olmak istiyoruz. Bu vesileyle yeni dönemde Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde gayret edecek tüm kulüp ve atletlerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Bitexen Tesirini tüm taraftarların hissedeceği bir dönem olsun.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu