Spor Haberleri

“Türkiye Ligi’ndeki yetersiz performansın üstüne çıkmalıyız”

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, yarın deplasmanda Valencia Basket ile oynayacakları maçta, Türkiye Ligi’nde gösterdikleri yetersiz performansın üstüne çıkmaları gerektiğini belirtti.
THY Avrupa Ligi 2. maçında İspanyol takımı Valencia Basket’e konuk olacak Fenerbahçe Beko’da başantrenör Dimitris Itoudis ve ABD asıllı Yunan oyuncu Tyler Dorsey, kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu.
Valencia Basket’in kendi alanında agresif bir grup olduğunu ve güç bir deplasmana gideceklerini vurgulayan Itoudis, şunları söyledi:
“Deneyimliler ve fizikî olarak da güçlüler. Hakikaten uğraş gösteren bir kadro; Monaco’ya karşı 14 hamle ribaunduyla oynadılar ve genel olarak da mükemmel bir oyun sergilediler. Bu bizim için kuvvetli bir deplasman maçı. Karakterimizi ortaya koymamız ve Türkiye Ligi’nde gösterdiğimiz yetersiz performansın muhakkak üstüne çıkmamız gerekiyor. Oyuncularımızın her birinin alanda azamî çabayı göstermesi gerekiyor. Alana çıktığımız anda çabaya hazır olmalıyız. Ondan sonra gerisi de gelecektir.”
Tyler Dorsey ise Valencia Basket’in kararlılıkla oynayan bir grup olduğunu belirterek, “Bu bizim birinci deplasman maçımız, hasebiyle mental olarak farklı olacak. Bu yüzden hazırlanmalı ve savaşmaya hazır olmalıyız. Aksi takdirde deplasmanlarda zorluk çekeriz. Bu sene rastgele bir Avrupa Ligi ekibiyle deplasmanda oynamak güç olacak zira güçlerini taraftarlardan alıyorlar. Bu yüzden önümüzdeki iki günde bilhassa zihinsel olarak hazırlanmalıyız.” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu