Spor Haberleri

TFF başkanlığına aday olacak mı? Çebi açıkladı

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) haziran ayında yapılacak başkanlık seçimi için aday olmayacağını söyledi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde 3 nolu sahanın açılışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çebi, “Kafamda TFF başkanlığı üzere bir fikir yok. Beşiktaş’ın lideriyim, burası çok onurlu ve gururlu bir misyon yeri. Burada yararlı olmaya talibim. Bunu kimlerin çıkardığını bilmiyorum. Uygun niyetli isteyenler olabilir, onlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’yi başarılı bulmadığını aktaran Çebi, “Mevcut federasyon liderinin güzel niyetli olduğuna inansam da çalışkan olduğunu kabul etsem de başarılı olduğunu düşünmüyorum. Kendisinin yerine bir oburunun vazifeye devam etmesini tercih ediyorum.” tabirlerini kullandı.
Çebi ayrıyeten zelzeleler nedeniyle ligden çekilen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK’nin maçları için TFF’nin aldığı kararı bir defa daha eleştirerek, şunları kaydetti:
“UEFA’ya görüşünü, bu durum sağlıklı mı diye sorduk, şimdi yanıt gelmedi. O hususta ısrar ediyoruz. Yapılan uygulamanın sağlıklı olmadığını düşünüyoruz. Sarsıntıdan etkilenen iki ilin ekibinin ligde dondurulup devam etmesi çok doğal bir şey. Ben de takviye verdim. Uygulamalar çok kolay ve net. Rastgele bir ekip ne nedenle ligden çekiliyorsa oynadığı maçlar dahil olmak üzere geçersiz sayılır. Bunu yok kararında kabul edip başınıza nazaran karar alacaksınız, bunu zelzelenin üçüncü günü gündeme getirip bizi güç durumda bırakacaksınız. Çok rahatsız olduğum hususlardı. Ben zelzele sonrası elimden gelen her şeyi yaptım. Benim önceliğim oradaki insanlara hizmet etmekti lakin bu ortada hayat devam ediyor. Sarsıntısı hiçbir vakit unutmayacağım, elim daima orada olacak. Bunları laf olsun diye konuşan insanlara yaptıklarının hakikat olmadığını söylemek zorundayım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu