Spor Haberleri

“Takımlarımız, Avrupa’daki başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor”

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile dijital varlık alım-satım platformu Bitexen ortasında Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nin ana sponsorluğu için mutabakat imzalandı.
Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlenen imza merasimine TBF Lideri Hidayet Türkoğlu ve Bitexen İdare Heyeti Lideri Kemal Cenk Fazilet katıldı.
Törende açıklamada bulunan TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, Bitexen’in Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nin ana sponsoru olarak basketbol ailesine katılmasının gururunu yaşadıklarını belirterek, “Üç yıl boyunca basketbolun birleştirici gücü ve rekabet azmi, Bitexen’in yenilikçi vizyonu ile birleşerek her iki markanın gücüne güç katacaktır. İmzaladığımız sponsorluk muahedeleri, kulüplerimizin finansal olarak desteklenmesini sağlıyor. Ayrıyeten bu sponsorluklar, ülkemizin çok kıymetli kurumlarını ailemize katarak basketbolun daha geniş kitlelere ulaşmasının da önünü açıyor. Bitexen ile yaptığımız muahedenin kıymeti de öteki bütün sponsorluklarımız üzere bizler için çok büyük. Kendilerinin Türk basketboluna duydukları inançtan ötürü heyecan duyuyoruz.” tabirlerini kullandı.
Ligde artan rekabet dozu ile ekiplerin memleketler arası muvaffakiyetlerinin basketbolun cazibesini artırdığını kaydeden Hidayet Türkoğlu, “Basketbol, heyecanın, birlikteliğin, dinamizmin yüksek olduğu bir spor. Bir Türk grubunun Avrupa kupaları finallerinde yer alması bir gelenek haline geldi. Ekiplerimiz, Avrupa’daki başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor. Bu dönem bayanlarda 8, erkeklerde 11 kadromuz ülkemizi Avrupa’da temsil edecektir. Bu vesileyle önümüzdeki dönem Avrupa kupalarında gayret edecek temsilcilerimize bir sefer daha muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.
Kemal Cenk Fazilet: “Bitexen tesirini tüm taraftarların hissedeceği bir dönem olsun”
Bitexen İdare Heyeti Lideri Kemal Cenk Fazilet, sponsorluk çalışmalarıyla Türk sporuna en çok paha katan markaların başında geldiklerini lisana getirerek “Hem listelediğimiz 18 taraftar token ile hem de sponsorluklarımız sayesinde basketbol ve öteki spor branşlarında federasyonlarımıza ve kulüplerimize kıymetli seviyede finansman sağladık. TBF ile bugün imzaladığımız sponsorluk mutabakatıyla bu alandaki dayanaklarımızı bir adım daha ileriye taşıyoruz. Teknolojik altyapımızın gücünü, sporun güzelleştirici tarafıyla birleştirerek Türk sporuna dayanak olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda TBF ile yeni teknolojiler üretmek üzere çok daha yakın çalışmalarımız olacak.” değerlendirmesinde bulundu.
Toplumsal yaşama paha katmak ve spor kültürünü yaygınlaştırmak emeliyle yeni dönem için Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’ne sponsor olduklarını vurgulayan Kemal Cenk Fazilet, “En büyük gayemiz Türk sporunun yeni muvaffakiyetler kazanması, beraberinde ülkemizin her yerinde basketbolu sevdirebilmek ve sağlıklı kuşakların yetişmesine katkıda bulunmak. TBF’nin basketbolu ülkenin dört bir yanına yaymaya ve gençlerimizi basketbolla buluşturmaya yönelik çalışmalarına dayanak olmak istiyoruz. Bu vesileyle yeni dönemde Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde gayret edecek tüm kulüp ve atletlerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Bitexen tesirini tüm taraftarların hissedeceği bir dönem olsun.” biçiminde konuştu.
Anlaşmanın imzalanmasının akabinde TBF ve Bitexen yetkililerinin toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu