Spor Haberleri

Selahattin Baki’den hakem yansısı

Fenerbahçe Kulübü İdare Heyeti Üyesi Selahattin Baki, Trendyol Üstün Lig’deki hakem ve Görüntü Yardımcı Hakem (VAR) idarelerine reaksiyon gösterdi.
Baki, Muhteşem Lig’in 7. haftasında Ülker Stadı’nda yapılan ve 5-0 kazandıkları Çaykur Rizespor maçının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Süper Lig maçlarındaki hakem ve VAR kararlarında standart olmadığını savunan Baki, “Başkanımızdan başlayarak sokaktaki en küçük Fenerbahçe taraftarına kadar bu işin bu türlü gitmeyeceğini herkes anlamış oldu. Çok güçlü ve net halde sürdürülebilir bir durum olmadığı ortaya çıktı. Yedinci hafta prestijiyle saha hakemleri ve VAR hakemlerinin performansında ki bu yorumumu yaparken yalnızca kendi maçlarımız için demiyorum bütün Harika Lig maçları için bu türlü, bizi en rahatsız eden ayrıntılar var. Daima standartsız kararlar veriliyor. Muhakkak bir standart yok.” diye konuştu.
Sarı-lacivertli kulübün yöneticisi, VAR incelemelerine değinerek, “Özellikle gri durumlarda, Fenerbahçe’nin lehine üzere bir durum olursa karar saniyeler için nihayete erdiriliyor. Fenerbahçe’nin aleyhine üzere bir durum olduğu vakit da, ‘Bu karar Fenerbahçe’nin aleyhine nasıl çıkar?’ diye dakikalarca didik didik aranıyor.” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu