Spor Haberleri

Kaptan Pınar Karşıyaka’nın maksadını açıkladı

Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka’da kadro kaptanı Kenan Sipahi, bu dönem öncelikli gayelerinin Şampiyonlar Ligi’nde kümeden çıkmak, ligi de birinci 4’te tamamlamak olduğunu söyledi.
Kenan Sipahi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen dönem birlikte oldukları arkadaşlarının yanı sıra ortalarına yeni katılanların olduğunu belirtti.
Bazı oyuncuların kadroya geç katıldığını aktaran Kenan Sipahi, “Hem oyun tertibi oturtmaya çalışıyoruz hem de form olarak hazırlanmaya çalışıyoruz. Kolay bir hazırlık devri geçirdiğimizi söyleyemem yoğunluk, tempo olarak fakat tüm kadrolar üzere en düzgün biçimde hazırlanmaya çalışacağız.” diye konuştu.
Kenan Sipahi, geçen dönem olduğu üzere amaç açısından adım adım gitmeleri gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Öncelikle Şampiyonlar Ligi’nde kümeden çıkmayı, Türkiye’de de ligi birinci 4’te bitirmeyi hedefliyoruz. Yani ligde alabileceğimiz azamî galibiyet sayısına ulaşmamız gerektiğini düşünüyorum.”
A Mili Basketbol Kadrosu’nun Olimpiyat Elemeleri performansı
A Ulusal Basketbol Grubu’nun 20 Ağustos’ta İstanbul’da Hırvatistan’a 84-71 yenildiği FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası müsabakasına da değinen Sipahi, şöyle konuştu:
“Kendi konutumuzda biraz baskı hissettik diyebiliriz. Hırvatistan, hazır bir halde bize karşı çok daha yüzdeli, çok daha âlâ oynadı. Sonuçta kaybettik, bir yandan kolay üzere gözüken aslında sıkıntı bir turnuvaydı. Bir yandan oynadığımız maç düzeyi zorlaşmıştı son iki gün. Üzgünüz doğal, gelecek yazın boş olduğunu düşünerek lakin artık önümüzde şubat ayında bir elememiz var. Ona en düzgün halde hazırlanacağız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu