Spor Haberleri

Hidayet Türkoğlu’ndan çarpıcı Larkin ve Wilbekin açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, A Ulusal Erkek Kadrosu’nun olimpiyat ön eleme takımına katılmamaları nedeniyle 5’er maç ceza alan Shane Larkin ve Scottie Wilbekin’in durumuyla ilgili bugünlerde bir karara varılacağını söyledi.
Hidayet Türkoğlu, TBF ile Bitexen ortasında gerçekleştirilen sponsorluk mutabakatının imza merasiminden sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.
TBF Disiplin Konseyi’nin 5’er maç ceza verdiği Shane Larkin ve Scottie Wilbekin’in durumuyla ilgili konuşan Türkoğlu, “Bu süreç, şimdi hukukî manada bir sonuca ulaşmadığı için konuşma yapmamızın yanlışsız olmadığını düşünüyoruz. İnanıyorum ki bugünlerde bir karara varılacaktır. O sürecin noktalanmasını bekliyoruz. Ondan sonra bu süreçle ilgili gereken açıklamayı ya ben ya da federasyondan birisi yapacaktır.” tabirlerini kullandı.
Basketbolda yeni dönemi da pahalandıran Türkoğlu, “Federasyon olarak her vakit gruplarımızın rekabetçi olması ve taraftarların keyif alacağı bir süreç, bizleri çok memnun edecektir. Gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da çaba edecek gruplarımıza başarılı bir dönem geçirmelerini diliyorum. Hem televizyonun başındaki hem de salonlara gelen taraftarlar, düzgün bir basketbol yılı geçirir diye ümit ediyoruz.” diye konuştu.
Fransa grubu LDLC ASVEL ile bugün Bayanlar Muhteşem Kupa maçında karşılaşacak geçen dönemin FIBA Bayanlar Avrupa Ligi şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding’e muvaffakiyet dileyen TBF Lideri, “Fenerbahçe, geçen sene Avrupa’nın en âlâ kupasını ülkemize getirdi. Geçen yıl iki Türk ekibinin Avrupa’da final oynaması ve FIBA Bayanlar Avrupa Ligi kupasının ülkemize gelmesi, bayan basketbol manasında da her geçen gün en düzgünler ortasında olduğumuzu gösteriyor. Bugünkü maçta bizi en güzel formda temsil edeceklerinden kuşkumuz yok. İnşallah bu kupayı ülkemize getirirler.” biçiminde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu