Spor Haberleri

“Galatasaray’a bağlı olanların mutabakat müddeti olmaz”

Galatasaray Erkek Basketbol Kadrosu’nun isim ve forma sponsoru EKMAS Group oldu. Sarı-kırmızılı kadro, 3 yıl boyunca Galatasaray EKMAS ismiyle gayret edecek.
RAMS Park’ta düzenlenen imza merasimine Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, EKMAS Group Onursal Lideri Rafet Ekmekçioğlu, EKMAS Group İdare Heyeti Lideri Özgür Ekmekçioğlu, Galatasaray Erkek Basketbol Ekibi Başantrenörü Zvezdan Mitrovic, teknik takım ve oyuncular katıldı.
Dursun Özbek, merasimde yaptığı konuşmada, mutabakat nedeniyle EKMAS Group’a ve Ekmekçioğlu ailesine teşekkür etti.
Avrupa’da başarılı olmak için sponsor gelirlerinin artmasının çok değerli olduğunun altını çizen Özbek, “Sadece futbolda değil, amatör şubelerde de bu gelirleri artırmamız gerekiyor. EKMAS Group, Türk sporuna yabancı olmayan bir marka. Artık Galatasaray EKMAS olarak erkek basketbolda muvaffakiyetlerin daima hale gelmesi için daima birlikte çalışacağız. Bu sene güzel bir takım kurduk. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’de bu takımın değerli başarılara imza atacağına inanıyorum.” açıklamasını yaptı.
Anlaşmanın müddetiyle ilgili de Özbek, “Galatasaray ile gönül bağı olanlarla mutabakat müddeti olmaz. Mutabakat müddetinde kağıtta ne yazdığının ehemmiyeti yok. Galatasaray’a olan bağlılık muahedenin müddetini gösterecektir. Bu muahede pazara kadar değil mezara kadar.” değerlendirmesinde bulundu.
Erden Timur: “Önümüzdeki yıllarda basketbolda Avrupa başarısı sindire sindire gelecektir”
Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, EKMAS Group’un basketbol sponsorluğunun gündeme gelmesiyle birlikte dayanak verdiğini vurguladı.
Özgür Ekmekçioğlu’nun Türk sporuna çok katkı verdiğini lisana getiren Timur, şunları söyledi:
“Özgür Beyefendi, Altay’ın uzun müddet başkanlığını yaptı. Altay, Muhteşem Lig’e çıktığında 32 yaşında başkanlık koltuğundaydı. Bu işlerin ne kadar güç olduğunu bilen birisi. Kendisi en az bizim kadar bu dayanağın manasını biliyor. Basketbolda bu sene hoş bir takım kuruldu. Başarılı bir dönem geçirip sürdürülebilir olmasını istiyoruz. EKMAS ailesine teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Futbolda hoş bir Avrupa başarısı var. İnşallah basketbol tarafında da süreç içerisinde maksadımıza ulaşmak istiyoruz. Sürdürülebilir formda yanlışsız şeyler yapmak gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda basketbolda Avrupa başarısı sindire sindire gelecektir. Amatör branşların gelirinde önemli farklılıklar oluşuyor. Bir fon hazırlayacağımızı söylemiştik. Kulübe ziyan ettirmeyecek bir model getireceğiz.”
Özgür Ekmekçioğlu: “Sadece basketbolda kalmayacağımızı temenni ediyorum”​​​​​​
EKMAS Group Onursal Lideri Rafet Ekmekçioğlu, Galatasaray memleketler arası arenada ve spor dünyasında gurur veren bir kulüp olduğunu lisana getirdi.
Sponsor olarak Galatasaray’ın yanında olmaktan memnunluk duyduklarını açıklayan Rafet Ekmekçioğlu, spora olan takviyelerinin devam edeceğini de kelamlarına ekledi.
EKMAS Group İdare Şurası Lideri Özgür Ekmekçioğlu, kelamlarına Galatasaray’ın Manchester United deplasmanında aldığı galibiyete dikkati çekerek başladı. Müsabakanın çok keyifli ve heyecanlı olduğunu vurgulayan Özgür Ekmekçioğlu, şunları söyledi:
“Böyle gururlu bir skorla geldikleri için ve ülke puanına katkıda bulunduğu için bütün ekibe ve idareye teşekkür ederim. Bizleri onurlandıran, bizim üzere ülkesini seven bir topluma gurur yaşattınız. EKMAS Group olarak spora uzak değiliz. Ben daha evvel spor kulübü başkanlığı da yaptım. Bu işin ne kadar güç olduğunu da biliyorum. Bunun ismi sponsorluk lakin bence gönül birliği. Hem masanın o tarafında hem de bu tarafında oturmuş birisi olarak bu mevzuyu çok uygun anlıyorum. Bu iş birliğinden ötürü da gururluyum. Bilhassa Erden beyefendiyle başka bir dostluğumuz var. Bu sürecin yalnızca bugünle kalmayacağını, bu işbirliğini uzun vadede götürmek istediğimizi, yalnızca basketbolda kalmayacağımızı da temenni ediyorum.”
Altay’da 6 yıllık başkanlık misyonu yürüttüğünü hatırlatan Özgür Ekmekçioğlu, şöyle devam etti:
“Altay Spor Kulübünde onurlu bir misyon süremiz oldu. Her taraftarın hayali lider olmaktır. Orada 6 sene misyon yapıp 3 şampiyonluk yaşadık. Kulübümüzle münasebetimiz hiçbir vakit bitmeyecektir. Ne vakit gereksinim olursa, ne vakit dayanak gerekirse hazır olacağız. İzmir’deki toplumsal sorumluluk projelerimiz, spora dayanağımız, yatırımlarımız devam edecek. Bünyemizde EKMAS Sportif Faaliyetler isminde bir şirketimiz var. Menemenspor ve Bergamaspor’u satın almıştık. Menemenspor’u devrettik. Artık Galatasaray ile bir arada yol yürüyeceğiz. Bir arada yapacağımız büyük projeler olacaktır. Toplumsal sorumluluk tarafında da etkin olacağımızı düşünüyorum. Natürel ki biz de Galatasaray ailesinin bir kesimiyiz. Bizden dayanak isteyecekleri her an yanlarında olmak isteriz.”
Anlaşma mühletinin 3 yıl olduğunu belirten Ekmekçioğlu, “Kağıt üzerinde yazanlar bazen anlamsız oluyor. Biz bu işbirliğini uzun yıllar devam ettirmek istiyoruz. Ben gençliğimde basketbol oynamıştım ve özel bir ilgim var. Kağıt üzerinde 3 yıllık bir muahede lakin bunu daha uzun yıllar devam ettirmek istiyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu