Spor Haberleri

“Galatasaray, Cumhuriyet’in en kıymetli kulübüdür”

Galatasaray Kulübünün 118. kuruluş yılı, gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.
Kulübün kurucusu Ali Sami Yen’in Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başında yapılan anma ile başlayan etkinlikler, Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakılmasının akabinde Galatasaray Lisesi’nde devam etti.
Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, Divan Şurası Lideri Aykutalp Derkan, Galatasaray Eğitim Vakıf Lideri İnan Kıraç, idare konseyi ve kulüp üyeleriyle çeşitli branşlardaki atletlerin katıldığı aktiflikte, evvel klâsik Galatasaray pilavı yendi.
Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen merasimde ise Dursun Özbek bir konuşma yaptı.
Sarı-kırmızılı kulübün 118. kuruluş yılını kutlamaktan duydukları memnunluğu lisana getiren Özbek, “Kulübümüz bir asırdan uzun müddet evvel Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından Türk olmayan ekipleri yenme amacı ve iradesiyle kuruldu. Bugün tüm Galatasaraylılar bu amacın peşinde durmadan yorulmadan ilerliyoruz. Bu yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’in 100. yılı olması bizim için çok kıymetli. Bu özel yılda Galatasaray Kulübünün lideri olmaktan ayrıyeten büyük gurur ve memnunluk duyuyorum. Galatasaray, ulu tarihiyle, fikri hür vicdanı hür duruşuyla, eşsiz başarılarıyla Cumhuriyet’imizin en bedelli spor kulübüdür, Cumhuriyet’in yüzüdür.” tabirlerini kullandı.
Galatasaray’ın rekabet ettiği her branşta koyduğu maksatlara ilerlediğini aktaran Özbek, şunları kaydetti:
“Galatasaray kazandığı her zaferle daha güçleniyor daha da büyüyor. Kazandığımız zaferlerle yepisyeni bir kuşak, gözlerimizin önünde Galatasaraylı oluyor. Ben Galatasaray sevgisinin bu biçimde jenerasyondan nesile büyümesine şahit olmaktan memnunluk duyuyorum. Artık bana ve arkadaşlarıma daha büyük bir sorumluluk düşüyor. Bu yeni jenerasyonun, Galatasaray sayesinde yüzünün her vakit gülmesini sağlamak bizim en değerli misyonumuz. Bunun için hiç durmadan uğraş edeceğimizin kelamını bir defa daha veriyoruz. Birçok 118. yıllara. Yaşasın Galatasaray.”
Kulübün kuruluş yılı aktifliğine katılan en kıdemli üye 74 yaşındaki Mehmet Ali İrtemçelik, yaş kütüğüne 118. yıl plaketini çaktı.
Kuruluş yılı programı çerçevesinde, kulüp üyeliğinde 50. yılını dolduranlara da madalya takdim edildi.
Kazanılan kupalar tanıtıldı
Galatasaray Kulübü atletlerinin geride kalan bir yıllık devirde kazandıkları ulusal ve milletlerarası ödül ile kupaların tanıtımı da yapıldı.
Etkinlikler, branşlara nazaran kazanılan kupaların tek tek tanıtılması ve müze yetkililerine teslim edilmesiyle tamamlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu