Spor Haberleri

“En güzel takımlardan birini kurduk”

Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi takımlarından Bahçeşehir Koleji, yeni oyuncularıyla 2023-24 döneminde lig ve Avrupa’da derece hedefliyor.
İstanbul’da 2017’de kurulduktan sonra, tesisleri ve altyapısıyla Türkiye Basketbol Muhteşem Ligi’nin kurumsallaşmış takımlarından biri haline gelen Bahçeşehir Koleji, FIBA Avrupa Kupası kazandığı 2022 dönemi üzere hem Avrupa, hem de Türkiye’de başarılı bir dönem geçirmek istiyor.
Başantrenör Sinan Atalay, Bahçeşehir Koleji Maltepe Yerleşkesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Geçen dönem son 10 haftaya girilirken, yardımcı antrenörken başantrenörlüğe geçiş yaptım. Grup makus durumdaydı. Orada elimizden geldiğince oyuncu arkadaşlarımla birlikte kadrosu üst çektik. Son maça kadar da play-off talihimizi sürdürdük.” dedi.
Son maçta hem sakatlıklar hem de dönem yorgunluğu nedeniyle play-off’a katılamadıklarına dikkati çeken Atalay, yeni dönem için şunları söyledi:
“Yeni dönem öncesinde de yazın Liderimiz Hüseyin Beyefendi ve genel menajerimiz Alparslan Beyefendi ile tekrar oturduk. Yeni dönemde benimle devam etmek istediklerini söylediler. Çabucak süratli bir biçimde transfer sürecine başladık. Öncelikle bir evvelki dönem takımımızda olan oyuncuları değerlendirdik. Tutmak istediklerimizi tuttuk. Daha sonra ise oynatmak istediklerimizle, basketbola, Bahçeşehir ailesine yakışır bir biçimde hoş bir takım kurmaya çalıştık. Hazırlıklarımız da bitti. İnşallah yarın dönemin birinci maçıyla başlayacağız. Bizim için öncelikle sakatlıksız ve amaçlarımıza ulaştığımız dönem olur umarım.”
“Kulübün en âlâ takımlarından birini kurduğumuzu düşünüyorum”
Bahçeşehir Koleji’nin bu yıl için savının ne olduğu sorusuna karşılık genç başantrenör, “Açıkçası biraz tezli bir takım kurduk. Tahminen de Bahçeşehir Kulübünün en güzel takımlarından birini kurduğumuzu düşünüyorum. Natürel süreç bize gösterecek bunu.” diye konuştu.
İki dönem evvel Avrupa kupası kazandıklarını hatırlatan Atalay, “Avrupa kupasında tekrar amacımız şampiyonluk. Ligde de açıkçası birinci 4, birinci 5’te yer alıp tahminen yarı final tahminen final, play-off süreci…Hedeflerimiz bu halde. Alışılmış sakatlık bu işin bir kesimi. Biz de bunlarla baş edebilecek bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz. İnşallah hiç sakatlık olmadan amaçlarımıza ulaşırız.” sözlerini kullandı.
“Hep üzerine koyarak gidiyoruz ve her sene gelişiyor”
Takımın her sene üzerine koyarak yoluna devam ettiğini vurgulayan Sinan Atalay, şunları kaydetti:
“Kesinlikle her sene üzerini koyarak gidiyor grup. Türk basketbolunun kıymetli kulüplerinden biri üzere duruyor şu anda. Altyapı da o denli. Taraftar sayısı olarak bu dönem bilhassa çok muhtaçlığımız var kendi öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize…Bu dönem onlarla ilgili hoş bir çalışma yapılıyor herkesin maça gelmesi için. Hem ekip takımımızın kalitesi, hem de oynayacağımız maçlar için. Bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Taraftar konusunda inşallah istediğimize bu sene ulaşırız.”
“Oyuncuların hepsinin kendi kısımlarında yıldız olduğunu düşünüyoruz”
Bu dönem ekipte isminden bahsettirecek oyuncuları olup olmadığına yönelik bir soruya, “Hepsi.” karşılığını veren genç başantrenör, kadroyu kurarken her maç birebir oyuncuyla çıkmayı değil, oyunu biraz daha paylaşmayı seçtiklerini anlattı.
Sinan Atalay, “Çünkü basketbol hakikaten bir ekip oyunu ve bizim kurmak istediğimizi yapı da topu paylaşmak. Bir maç diğer bir gün, öbür maç öbür bir gün… Yalnızca skor manasında değil görünmeyen işleri de yapacak bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. O yüzden ben kimseyi ayırt edemem bu hususta. Hepsinin kendine ilişkin kısımlarında yıldız olduğunu düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu