Spor Haberleri

Dursun Özbek: “Avrupa’da en başarılı kadro Galatasaray’dır”

Galatasaray Kulübünün kurucusu Ali Sami Yen, kulübün 118. kuruluş yılı aktiflikleri çerçevesinde mezarı başında anıldı.
Ali Sami Yen’in Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma merasimine, Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek ve birtakım idare heyeti üyeleri, Divan Konseyi Lideri Aykutalp Derkan, Galatasaray Eğitim Vakfı Lideri İnan Kıraç ile sarı-kırmızılı topluluktan isimler katıldı.
Törende basın mensuplarına açıklamada bulunan Dursun Özbek, Galatasaray Kulübünün 118. yıl evvel Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından Galatasaray Lisesinde kurulduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:
“O ve arkadaşları, kuruluşuyla birlikte kulübe bir misyon yükledi. Yabancı kadroları yenmek için kurulan bir kulüp olduğunu söz etti. Bundan sonra gelen yöneticiler, Galatasaray’ı yüceltmek için bu misyona daima sadık kaldı. Bugün Türkiye’de yurt dışında yabancılarla yapılan uğraşta en başarılı ekip Galatasaray. Benim başkanlığımda, idare heyeti arkadaşlarımla bu misyona sahip çıkıyoruz. Yabancı grupları yenmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Geçen hafta yaşadığımız zafer bunun nişanesidir. Bütün topluluğuma, taraftarlarıma teşekkür ediyorum. Bize verdikleri takviyeyle bu zaferlere ulaşıyoruz. İnşallah bundan sonra da Galatasaray, bayrağı en yüksek düzeye çıkartacak ve bizden sonra gelenler de tıpkı misyonun takipçisi olacak. Ali Sami Yen ağabeyi kabrinde ziyaret ettik, ruhu şad olsun, yeri cennet olsun. Galatasaray’ın bundan sonraki zaferlerini kutlamak üzere buradan bütün Galatasaraylılara selam gönderiyorum.”
“Olimpik sporları Türkiye’ye getiren Galatasaray’dır”

Galatasaray’ın olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulüp olduğunu anlatan Özbek, “Ali Sami Yen ağabey, arkadaşlarıyla bir arada olimpik sporların yerleşmesi, gelişmesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Sporun her kolunda hizmet vermiş birisi. Kendisi büyük bir spor adamıydı. Bu türlü bir spor adamının Galatasaray Kulübünden ve Galatasaray Lisesinden doğmuş olması bize gurur veriyor. Yaptıklarıyla iftihar ediyoruz, onun izindeyiz.” diye konuştu.
Galatasaray Eğitim Vakfı Lideri İnan Kıraç da Galatasaray için çok kıymetli bir gün geçirdiklerini belirterek, “Bugün Galatasaray’ın geldiği gayesi, geldiği büyüklüğü düşündüğünüz vakit, Türkiye’ye ve Türk insanına büyük hizmet ettiğini görüyoruz. Bu nedenle kurucumuza Allah rahmet eylesin, bütün ölenlerimizin ruhu şad olsun.” sözlerini kullandı.
Törenin akabinde Dursun Özbek ve beraberindekiler, birebir mezarlıkta bulunan Beşiktaş Kulübünün efsane lideri Süleyman Seba’nın kabrini de ziyaret etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu