Spor Haberleri

“Çok güçlü bir lig olacağı ortada”

Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde 2023-2024 dönemine 1 Ekim tarihinde meskeninde Pınar Karşıyaka maçı ile başlayacak Aliağa Petkimspor’un başantrenörü Burak Gören, “Her geçen sene tempomuzu, ligdeki varlığımızı hem kulüp hem basketbol tertibi olarak artırmaya çalışıyoruz.” dedi.
Gören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, döneme hazırlık periyodunu verimli geçirmeye çalıştıklarını söyledi. Dönem öncesinde yapılan desteklerin akabinde bir ahengi yakalamanın çok kolay olmadığını kaydeden Gören, “Halen hazırlık periyodunun içerisindeyiz. Sonuçta 6-7 haftalık süreç bir kadronun hazırlanması için kısa bir süreç lakin biz bu süreyi elimizden geldiği kadar azaltmaya çalıştık.” diye konuştu.
Gören, grup olarak Muhteşem Lig’deki 4. dönemlerinin olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
“Her geçen sene tempomuzu, ligdeki varlığımızı hem kulüp hem basketbol tertibi olarak artırmaya çalışıyoruz. Ligin değerli kadrolarından birisi olmaya, istikrarı yakalamaya çaba ediyoruz. Lig tekrar şiddetli olacak, biz de amaçlarımız doğrultusunda kendimizi en âlâ formda temsil etmeye çalışacağız.”
İlk gayelerinin yarınki Pınar Karşıyaka maçı olduğunu belirten Gören, “Sezon amacımız maç maç ilerledikçe belirlemeye başlayacak. Yolda gelişmeye ve büyümeye çaba edeceğiz. Çok şiddetli bir lig olacağı ortada. Sene başında çok büyük cümleler kullanmayı seven biri değilim. Ayaklarımızı da yere sağlam basarak gün gün kıymetlendirmek lazım.” tabirlerini kullandı.
Gören, Aliağa’nın basketbol kültürü olan bir ilçe olduğunu belirterek, “Bizi burada çok önemli destekliyorlar ve sevgilerini esirgemiyorlar. Yeni dönemde biz onları alanda en düzgün formda temsil etmeye çalışacağız. Onlar da bize takviyelerini esirgemesinler. Onları nitekim keyifli etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” formunda konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu