Spor Haberleri

Çebi’den flaş play-off cevabı!

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Tüpraş ile imzalanan stadyum isim sponsorluğunda konuştu.
Son günlerde gündeme gelen play-off sistemiyle ilgili soruya karşılık veren Çebi, şu tabirleri kullandı:
“Play-off kararını tüm kulüpler ortak olarak alacaktır. Şayet ortak bir karar alınırsa, oynansın deriz. Bizim için bir sakıncası yok. Bu dönem da olursa hay hay, takviye veririz. Top oynamaktan çaba etmekten kaçmak gereksiz”

Siyah-beyazlıların dün Adana Demirspor karşısında aldığı yenilginin bir yol kazası olduğunu kaydeden Çebi, “Ekonominizi düzgün yürütemezsiniz, harcamalarda derli toplu olamazsanız sportif muvaffakiyetler süreksiz olur. Kısa müddette acısı olabilir lakin vakit içinde Beşiktaş’ın bu işlerden faydalandığını göreceksiniz. Dünkü maç tatsız bir maçtı. Çok üzüldüm. Futbolun içinde bunlar var, 120 yıllık kulübüz. Birlik beraberlik içinde olursak ekibimizin dönem sonu gayeye ulaşacağından kuşkum yok. Maçın skoruna nazaran alkış yahut tenkit gerçek değil. Sabır gösterelim, ben kadroya ve grubuna, hocama güveniyorum. Yaşanmış olanı bir kaza kabul edip önümüze bakalım. Ne ben Beşiktaşlılıktan bir yenilgi yüzünden vazgeçerim ne de Rahmi beyefendi sponsorluktan vazgeçer.” halinde konuştu.
Düşen yayın gelirlerini sponsorluk gelirleriyle telafi etmeye çalıştıklarını söyleyen lider Çebi, “Yayın gelirlerinin düştüğü bir süreç içinde bunları telafi edecek kaynakları bulmak kısa vakitte kolay olmuyor. Sponsorlarımızın Beşiktaş’a verdiği pahadan ötürü bu sayıları biraz olsun telafi etmiştir. Bizim gayemiz yüzde 50 civarında sponsorluk geliri olduğunu düşünüyorum. Geçmişe nazaran biraz daha arttı.” dedi.
Çebi ayrıyeten, görüşmelerin geç tamamlanmasına karşın Tüpraş’ın bu dönem için tam para ödediğini ve vakit kaybı yaşanmadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu