Spor Haberleri

Burak Yılmaz, Beşiktaş’taki geleceğini açıkladı!

Trendyol Üstün Lig’in 8. haftasında İstanbulspor’u 2-0 mağlup eden Beşiktaş’ta antrenör Burak Yılmaz, oyuncuların yüreğiyle oynadığını söyledi.
Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Burak Yılmaz, “Tekniğin, taktiğin dışında büsbütün oyuncu tepkisine bağlı maç oynayacaktık. Oyuncuların bu halde reaksiyon vermesini ve maça asılmalarını bekliyordum. Bugün büsbütün hisle oynanan bir maçtı. Ben de iki günde çok teknik taktik bir şey yapmadım. Futbolun yürekle oynanacağını söyledim. Oyun olarak kâfi değil, daha sıkıntı maçlarımız var. Önümüzde uzun bir maraton var, geliştireceğiz, çalışacağız. Sonraki maça 15 günümüz var. Daha yeterli bir formda taraftarlarımızın hislerine tercüman bir ekip oluşturmak istiyoruz. Oyuncular da bunu istiyor. Bugün başladık, inşallah devamı da hoş olur.” diye konuştu.
Her vakit kazanmak istediğini vurgulayan Burak Yılmaz, “Ben futbolculuğumda da böyleydim. Her vakit kazanmak istiyorum. O yüzden kenarda çok faal ve enerjik oluyorum. Arkadaşlarımıza hissimi geçirmeye çalışıyorum. Onların da hissimi aldıklarını hissediyorum. Benim hayatım bu türlü ortamlarda, kaosun içinde ve kendimi ispat eforuyla geçti. Bu ortamlara yabancı değilim. O vakit futbolu kendim oynuyordum, şu anda futbolcu kardeşlerimizin elinde. Ben onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Beşiktaş büyük bir topluluk. O denli vakitler olacaktır, bunların üstesinden de gelmiştir. Bugün galibiyet var, taraftarın Cenk’i çağırmaları, Cenk’in penaltıyı bırakması bütün bunlar mükemmel bir şey. Bu türlü bir ortamda maçı kaybedebilirdik de. Burada değerli olan oyuncularımızın verdikleri tepkidir.” değerlendirmesinde bulundu.
Yılmaz, Galatasaray derbisi için ise “15 gün var, hazır olacağımızı düşünüyorum.” dedi.
Taraftarların maç başında futbolcuları protesto etmelerine değinen Yılmaz, “Taraftar döver de sever de. Sert dövüp, güzelce sevdiğini gördüm. Oyuncularla taraftar ortasında sorun olduğunu düşünmüyorum. Taraftarın reaksiyonu varsa buna kulağımızı kapatamayız. Bunu lehimize çevirebiliriz alandaki gayretimizle. Buna kayıtsız kalamayız.” formunda konuştu.
“Her tercihe hürmetim sonsuzdur”
Burak Yılmaz, Beşiktaş’taki misyon müddeti ile ilgili olarak ise şunları kaydetti:
“Başkanımız yarın gelip ‘Burak teşekkür ederiz’ dediği vakit kalkar, sarılır vedalaşırım ve gönül koymadan giderim. Benim her tercihe hürmetim sonsuzdur. Bugün bu türlü bir tercih oldu. Uzun vadeli bir şey konuşmadık. Bu maçtan sonra her şeyin konuşulabileceğini düşünüyorum. Şu anda 1 günlük verildi bu vazife. 2-3 gündür layıkıyla yaptığını düşünüyorum. 1 aysa 1 ay, 1 yılsa 1 sene hiç sorun yok. Kontratla alakalı, ne kadar kalmakla alakalı en ufak soru işareti yok. Ne kadar derlerse buradayım, ‘git’ dediklerinde giderim.”
Burak Yılmaz sakatlık yaşayan Salih Uçan’ın durumunun yarın çekilecek MR sonrasında muhakkak olacağını söylerken, taraftarın kendisini tribüne çağırmasıyla ilgili, “Her duyguyu anlatmaya sözler yetmiyor, gerek de yok. Birtakım şeyler çok ortada ve çok net. Benim ne hissettiğimi sizin de hissettiğinizi düşünüyorum.” dedi.
“Dün gece hiç uyumadım”
Görevinden ayrılan teknik yönetici Şenol Güneş’in hayatında çok kıymetli bir yere sahip olduğunu aktaran Yılmaz, bugün duygusal bir gün yaşadığını belirterek, “Ben dün gece hiç uyumadım. Bugün asıl olay otobüse binince oldu. Hocanın yerine oturdum. Hocanın odasına geçirdiler beni. Hocanın yerine de oturunca kimi şeyler başıma dank etti. Bugün bayrağı ondan aldım. İnşallah onun kadar başarılı olabilirim ve Türk futbolunda en zirveye onun üzere çıkabilirim. Ondan almak başka bir hoştu. Bugün çok duyguluydum. Otobüse binince makûs oldum. Belirli etmemeye çalıştım. Bütün hisleri bir ortada yaşadığım bir gün.” tabirlerini kullandı.
Yılmaz, Güneş’in oyuncularla sorun yaşadığı tarafındaki bir soruya, “Şenol Güneş hayatı boyunca oyuncu bağlantılarıyla bilinen biri. Bunun içinde ben de varım. Kendisi ‘bunlarla yapamazsın, bunlar deli’ denen adamlarla yola çıkıp başarılı olmuş bir teknik adam. Bu türlü düşünülmesini konduramıyorum. Hoca bu türlü oyuncuları çamurdan alıp en zirveye çıkarmıştır. Oyuncuların ne kadar üzüldüğünü görmüşsünüzdür.” formunda karşılık verdi.

Yılmaz, Omar Colley’i ağrıları olduğu için dinlendirmeye karar verdiğini kelamlarına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu