Spor Haberleri

Bjelica: “Yüzde 100 hazır durumdayız şu anda”

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, Trendyol Üstün Lig’in 6. haftasında yarın deplasmanda Atakaş Hatayspor’la yapacakları maça düzgün biçimde hazırlandıklarını söyledi.
Bjelica, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gazetecilere, hafta boyunca grup olarak pek yeterli çalıştıklarını, hafif rahatsızlıkları bulunan Abdülkadir Ömür ve Paul Onuachu’nun durumunun âlâ olduğunu ve grupla çalıştıklarını belirtti.

“Yüzde 100 hazır durumdayız şu anda”

Hatayspor maçının güç olacağına işaret eden Hırvat teknik adam, “İlk beş maça baktığınızda kalitesini, neler yapabileceğini gösteren şiddetli bir rakibe karşı oynayacağız. Lakin bizim odak noktamız kendimiz. Neyi nasıl yapabileceğimizi, bunları nasıl yapmamız gerektiği. Yüzde 100 hazır durumdayız şu anda. Şayet kendi yüzde yüzümüzü verebilirsek öteki maçlar üzere âlâ bir sonuçla atlatabileceğimizi düşünüyoruz.” diye konuştu.
Bjelica, kadrodan farklı çalışan Nicolas Pepe’nin durumuyla ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:
“Ufak bir sakatlığı olmuştu. O sakatlığının tedavisi devam ediyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki hafta ferdî programına başlamış olacak. Eski kadrosu Arsenal ile çok fazla grup idmanı yapamamıştı ve kişisel çalışmalarını sürdürmüştü. Artık onu hazırlayabilmek ve kendi düzeyini gösterebilmesi için yanlışsız vakti bekliyoruz. Tam olarak hazır olabilmesi için vakte muhtaçlığı var. Varsayımımız önümüzdeki ulusal maç ortası sonrasında bizimle olacak diye düşünüyoruz.”
Joaquin Fernandez’in de sakatlığını büyük ölçüde atlattığını aktaran Bjelica, orta saha oyuncusunun haftaya kadroyla çalışmalara katılacağını kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu