Spor Haberleri

“Bize çok ucuz kartlar gösteriliyor”

Trendyol Harika Lig’in 3. hafta erteleme müsabakasında Fenerbahçe ile Rams Başakşehir karşı karşıya geldi. Gayret, 4-0’lık Fenerbahçe galibiyeti ile tamamlandı. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Kartal, kelamlarına FIBA Harika Kupa’yı kazanan bayan basketbol ekibi ve teknik heyetini tebrik ederek başladı.
Maça düzgün başladıklarını vurgulayan Kartal, “Bir planımız vardı. Birinci 30 dakikada oyuncular büsbütün istediklerimizi yerine getirdi. 3-0 öne geçtik. Devre ortası toplantımızda, kendi oyunumuzu oynayıp, rakibi ciddiye alıp, 4, 5, hatta 6. golü atmak için uğraş etmemiz gerektiğini söyledim. Onlar da birebirini yapmaya çalıştılar. 3 gün sonra kıymetli bir maçımız var ve onu da düşündük. Maçın başından sonuna kadar oyunu domine eden bir Fenerbahçe vardı. Maçı 4-0 kazandık ve 3 puan aldık. Bu galibiyeti ekibe takviyelerinden ötürü harika taraftarlarımıza armağan ediyoruz.” diye konuştu.

“Gol yemeyeceksiniz”

Savunma sınırında gelişmeye devam ettiklerini lisana getiren Kartal, “Futbolda maç kazanmak istiyorsanız, gol yemeyeceksiniz. Şampiyon olmak istiyorsanız, az gol yiyeceksiniz. Dönem başı tercihlerimizi yaparken Becao ve Djiku’nun özelliklerini biliyorduk. Samet ile Serdar’ın olması, onların bu ikiliye ahenk sağlamaları değerli. Jayden’in (Oosterwolde) değerli bir yükselişi var. Osayi-Samuel de o denli. Ferdi’nin durumunu biliyorsunuz. Mert Müldür’e gerçek düzgün baht veremiyoruz ki vermek istiyorum. Yeterli çalışıyoruz. Uyumlu bir savunma sınırımız var.” değerlendirmesinde bulundu.
Futbolun daima müspet taraflarını göstermek istediklerini aktaran Kartal, “İlk 30 dakika alanda çok hoş şeyler gördüm. Futbolda neyi çalışırsanız, onu geliştirirsiniz. Biz şu ana kadar oyuncularla âlâ ahenk içerisindeyiz. Taktiksel olarak çok hoş tahliller vardı bugün. Oyunu çözen oyuncularım vardı içerde.” biçiminde konuştu.
“Bize çok ucuz kartlar gösteriliyor”
İsmail Kartal, hakem idaresine ait bir soru üzerine, şunları kaydetti:
“Bugün Szymanski’nin kart gördüğü durumda çok olağan bir müdahalesi vardı. Djiku’nun da birebir formda. Hakemler bize çok kolay kart gösteriyor. Hakemler şunun tahlilini yapmalı; bir oyuncu alanda nasıl oynuyor, vücut lisanı nasıl. Kartı verirken bunların düşünülmesi lazım. ‘Bu kartı oyuncu hak ediyor mu?’ diyebilmeleri lazım. Hak ediyorsa doğal ki versinler. Szymanski maçtan sonra olağan ikili uğraşa girdiğini söyledi. ‘Ne yaptım ben?’ dedi. Herkese eşit olunması gerekiyor. Futbolun akışkanlığını düşünmek lazım. Bize çok ucuz kart gösteriyorlar. Biraz daha dikkat etmelerini istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu