Spor Haberleri

“Başakşehir’e hürmet duyuyorum ancak ikinci yarıda alanda göremedim”

Trendyol Üstün Lig’in 8. haftasında Rams Başakşehir alanında Gaziantep FK’yı ağırladı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan çabayı mesken sahibi grup 2-0 kazandı.
Mücadele sonrası Gaziantep FK teknik yöneticisi Marius Sumudica, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sumudica, “Şanssız bir maçtı. Maçın ikinci yarısında şanssızdık, Başakşehir’e hürmet duyuyorum lakin ikinci yarıda alanda göremedim. Bizim için çok güç bir maç oldu. Üçüncü dakikada geriye düştük, daha sonra kendi kalemize gol attık. İkinci yarıda güzel oynadık, penaltıyı gole çevirseydik öteki bir sonuç olabilirdi. Fizikî olarak çok uygun durumdaydık. Başakşehir’in üzerinde baskı oluşturduk. Diğer ne yapabilirdik bilmiyorum. Maxim şu ana kadar 18 penaltıyı gole çevirdi, bugün kaçırdı. Baht bugün Başakşehir’in yanındaydı. Kaybetmeyi hak etmedik. Gaziantep’ten buraya gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kadro daha yeterli olacak kelam veriyorum, bu kadro ligde kalacaktır.” tabirlerini kullandı.
Hakem idaresine reaksiyon gösteren Sumudica, şöyle konuştu:
“Hakemle ilgili konuşmayı sevmiyorum lakin ben hocayım, herkese hürmet duyuyorum lakin VAR olmasa daha çok hürmet duyarım. Hakemler daha şanslılar, VAR’dan birtakım durumları izleyebilirler. Gördüğüm kadarıyla ikinci penaltıyı da kazanabilirdik, Başakşehirli futbolcu eliyle topu denetim etti. Beşerler kusur yapabilir, hakemler saniyelik karar veriyorlar fakat VAR’ın kararına ise katılmıyorum. Talihleri vardı, konumu inceleyebilirlerdi. Avrupa’daki bütün maçları takip ediyorum, anlamadığım bir nokta var. Bir penaltı verdiklerinde, en az 3-4 dakika oyunu durduruyorlar; kimi oyuncular yerde kalıyor, uzun mühlet kalkmıyorlar fakat yalnızca 5 dakika ekstra vakit ekleniyor. Birinci yarıda da oyun çok durdu, sadece 2 dakika uzatma verildi. Bunun sebebi ne? Sormak istiyorum. Herkes futbol izlemek istiyor. Bize baht verin oynayalım. VAR’a gittiğiniz vakit yalnızca 5 dakika maça ek ediyorlar.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu