Spor Haberleri

Anadolu Efes’te sponsorluk muahedesi

Anadolu Efes Kulübü ile ticari araç markası Anadolu Isuzu ortasındaki partnerlik mutabakatı yenilendi.
Anadolu Isuzu tarafından lacivert-beyazlı ekip için özel olarak hazırlanan ekip otobüsü, Sinan Fazilet Spor Salonu’nda düzenlenen merasimle kulübe teslim edildi.
Lacivert-beyazlı kulübün genel yöneticisi Alper Yılmaz ile Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan’ın konut sahipliğinde gerçekleştirilen merasime, Anadolu Kümesi İdare Heyeti Lideri Tuncay Özilhan, başantrenör Fazilet Can ve kadro oyuncuları da katıldı.
Alper Yılmaz, merasimde yaptığı konuşmada, 2014-2015 döneminden beri Anadolu Isuzu ile çok özel bir iş birliğine sahip olduklarını lisana getirerek, “Spor iktisadında, sponsorlukların ve iştiraklerin çok değerli bir yeri var. Muvaffakiyetlerin devamının gelmesi için bu tip muahedeler değerli. Dayanakları için Anadolu Isuzu’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“Anadolu Efes olarak her sene maksadımız, uğraş ettiğimiz kulvarlarda şampiyon olmak”
THY Avrupa Ligi’nde (EuroLeague) geçen dönemi istedikleri yerde bitiremediklerini belirten Yılmaz, “Ama yeni dönemde bütün kulvarlarda en yükseğe gitmek istiyoruz. Bunun için çok çalışıyoruz. Anadolu Efes olarak her sene amacımız, gayret ettiğimiz kulvarlarda şampiyon olmak.” tabirlerini kullandı.
Başantrenör değişikliğinin akabinde Fazilet Can’ın istediği oyuncuları transfer etmeye çalıştıklarını vurgulayan Yılmaz, “Bu sene 7 yeni oyuncumuz var. Teknik grupta de 4 yeni isim var. Yeni gelenlerin de bir adaptasyon süreci var. 24 Ağustos’tan bu yana olan süreyi de alışma devri olarak geçirdik. En son oynadığımız Pavlos Giannakopoulos Turnuvası ile hazırlık maçlarımızı tamamladık. Hafta sonu da resmi maçlara başlayacağız. Birinci başlarda hiçbir EuroLeague kadrosunun büsbütün hazır olacağını düşünmüyorum. Önemli olan yılın sonunda değerli maçlarda büsbütün hazır olmak. Birinci maçtan itibaren Anadolu Efes’e yakışan çabayı ortaya koyarak elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışacağız. Düzgün yoldayız diyebilirim. Taraftarımızın dayanağına muhtaçlığımız var. Onların takviyesiyle birlikte yeni dönemde keyifli sona ulaşmaya çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan ise sporun teşvik edilmesinin çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Toplumsal projelere imza atmaya çalışıyoruz. Bunun içinde sporla ilgili yaptığımız muahedeler da var. Anadolu Efes ile 2014-2015 döneminden beri devam eden bir iş birliğimiz var. Bu iş birliğinin güçlenmesi için yeni bir otobüs geliştirdik. Ben bu otobüsle kadromuzun muvaffakiyetlerinin daha da artarak devam edeceğini düşünüyorum. İş birliğimizin devamı gelecek.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu