Spor Haberleri

“Zorunluluk gereği bazen değişiklik gerekiyor”

MKE Ankaragücü Kulübü, yollarını ayırdığı teknik yönetici Tolunay Kafkas için veda merasimi düzenledi.
Tesislerde basına kapalı gerçekleştirilen programda MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca ile teknik yönetici Tolunay Kafkas yer aldı.
Koca, kulüpten paylaşılan görüntüde yer alan açıklamasında, Kafkas’ın geçen dönem sıkıntı kaidelerde misyona geldiğini ve grubu kümede tuttuğunu belirtti.
Kafkas ile uyumlu çalıştıklarını lisana getiren Koca, “Bazen âlâ olmak yetmiyor, beşere dayalı kolektif çalışmayı gerektiren oyun olduğu için istediğiniz yerde olamıyorsunuz. Mecburilik gereği bazen değişiklik gerekiyor. Hocamızın kadrosu alıp ligde tutmasından ötürü bu yıl güzel bir transfer yaparak, kimi maksatlara ulaşmak için uğraş sarf ettik lakin bazen istediğiniz olmuyor.” diye konuştu.
Sonuçlar âlâ olmadığı vakit hem teknik yönetici hem de idarenin tenkitlere maruz kaldığına işaret eden Koca, şunları söyledi:
“Sabah yaptığımız değerlendirmede, kulübü rahatlamak ismine bu türlü bir şeyin hakikat olacağına birlikte istişare ederek karar verdik. Hocanın bizde unutulmaz anıları var. Birçok hoca ile çalıştım. Sabah kendisiyle görüştüğümde bir lider ve ağabeyi olarak her vakit telefonumun ve kapımın açık olduğunu söyledim. Kişiliği, karakteri açısından Türkiye’nin seçkin hocalarından. Kendisi profesyoneldir fakat maddi manada da bunu hissettirmeyecek kadar tevazu sahibidir. Kendisine kamuoyu önünde teşekkür ediyorum, bundan sonraki hayatında muvaffakiyetler diliyorum. Bu bir ahenk sıkıntısı. Ahenk sağlayacağı ortamlarda daha başarılı sonuçlara imza atacağına inanıyorum.”
Kafkas: “Umarım, Ankaragücü çok daha âlâ yerlere gelir”
Tolunay Kafkas, Koca’ya takviyelerinden ötürü teşekkür ederek, “Ankaragücü benim çocukluk aşkımdı. Bu fırsatı bana verdiniz. Yüzde 99’umu değil, yüzde 100’ümü vermeye uğraş ettim. Bazen, birtakım şeyler çok istediğimiz üzere gitmiyor. Her vakit hem sizin hem de kulübün buyruğunda olacağımı söylüyorum.” sözlerini kullandı.
“Bu kulüple doğduk, bu kulüple büyüdük.” diyen Kafkas, şunları kaydetti:
“Her vakit da bu kulübün içerden dışardan destekçisi olacağım, kulübü takip etmeye devam edeceğim. Bize başkanlıktan çok ağabeylik yaptınız. Taraftara da çok teşekkür ediyorum. Umarım, bundan sonra Ankaragücü çok daha yeterli yerlere, hak ettiği yerlere gelir. Benim de size olan hürmetim, sevgim ömür uzunluğu sürecek. Birebir vakitte grubun bir taraftarı olarak hayatımı bundan sonra devam ettireceğim.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu