Spor Haberleri

Tuncay Yüce’nin maksadı şampiyonluk!

Sakaryaspor’un 10 yılın akabinde Trendyol 1. Lig’e çıkmasında hisse sahibi olan “şampiyon” unvanlı Tuncay Ulu, yeşil-siyahlı grubu Trendyol Muhteşem Lig’e taşımak istiyor.
41 yaşındaki çalıştırıcı, teknik yöneticilik mesleğine profesyonel futbol hayatına başladığı Sakaryaspor ile adım attı.
Şanlı, birinci teknik yöneticilik tecrübesini yaşadığı 2016-2017 döneminde 3. Lig 3. Küme’de uğraş eden Sakaryaspor’un başında alana çıktığı 13 maçta 6 galibiyet ve 4 beraberlik sonucu 22 puan topladı. Ulu ile ligin 21. haftasında yollar ayrılmıştı.
2021-2022 döneminde 2. Lig Kırmızı Küme’de şampiyonluk gayreti veren Sakaryaspor’un başına ligin bitimine 6 hafta kala tekrar getirilen Ulu, grubuyla 6 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi yaşadı.
Şanlı, bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden ve 10 dönemin akabinde 1. Lig’e çıkan grubun “şampiyon hocası” unvanını aldı. Kulüp, Ulu ile ligin sona ermesinin akabinde karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmıştı.
Bu dönem tekrar Sakaryaspor’un emanet edildiği Tuncay Ulu, bir ekibi 3 farklı profesyonel ligde çalıştıran teknik adam olarak kayıtlara geçti, ayrıyeten teknik yöneticilik mesleği boyunca formasını da terlettiği Sakaryaspor’dan öteki bir kadrosu çalıştırmadı.
Şanlı, lige istediği üzere başlayamayan ve 4 haftada 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi sonucunda topladığı 5 puanla 10. sırada bulunan yeşil-siyahlı grubu, Harika Lig’e çıkarma gayreti verecek.
“Söz konusu Sakaryaspor olunca her vakit vazifeye hazır oluyoruz”
Teknik yönetici Tuncay Ulu, kelam konusu Sakaryaspor olunca ellerinden ne geliyorsa misyona her vakit hazır olduklarını söyledi.
Kulüp lideri Cumhur Genç ile “ağabey-kardeş” üzere olduklarını belirten Ulu, “Kendisi aradı, gelmemi istedi. Ben de geldim. Sakaryaspor olunca her vakit misyona hazır oluyoruz.” diye konuştu.
Şanlı, Sakaryaspor’da maksadın her vakit bir üst lig olduğunu lisana getirerek, “Hedefler her vakit olacaktır, olmalıdır zira bu türlü bir topluluğuz. Taraftarıyla halkıyla futbol kentiyiz. O yüzden maksat Üstün Lig. Bunun için elimizden gelen ne geliyorsa bütün gayretimizi göstereceğiz.” tabirlerini kullandı.
Oyuncu kümesinin her vakit kazanmak istediğini, kaybettiğinde ve istediklerini yapamadığında morallerinin bozulabileceğini, futbolcuların öz itimadını geri kazanmaları için çalışacaklarını aktaran Ulu, şunları kaydetti:
“Oyuncu kümesi kazanmak ister, kazanamadığında öz itimadını yitirir fakat çok deneyimli, kaliteli ayaklara sahibiz. Onlar bunun üstesinden gelecektir. Geride kalan maçlardan yalnızca ders çıkartabilirsiniz. Bugün yeni bir gün, yeni bir sayfa o yüzden her geçen gün üzerine koyarak grup oyunu üzerinde durarak birlikte oynamayı, atak etmeyi, defans yapmayı bunların üzerinde çalışıp daha uygun noktaya geleceğimizi düşünüyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu