Spor Haberleri

TÜMOSAN Konyaspor’dan Arda Kardeşler’e reaksiyon

TÜMOSAN Konyaspor Basın Sözcüsü Mahmut Hoş, Beşiktaş ile yaptıkları maçın hakemi Arda Kardeşler’in müsabakanın skorunu direkt etkilediğini belirtti.
Mahmut Hoş, Futbol Şube Sorumlusu Ömer Korkmaz ile MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında, Konyaspor-Beşiktaş maçının hakemi Arda Kardeşler’e yönelik kulüp idaresinin tenkitlerini sürdürdü.
Arda Kardeşler’in aldığı kararların, müsabakanın önüne geçtiğini tabir eden Hoş, şunları kaydetti:
“Pazar günü oynadığımız Beşiktaş müsabakasında hakem Arda Kardeşler bize nazaran net olarak tabir etmek gerekirse maçın skorunu etkilemiştir. Durumu tekrar izleyenler açıkça görmüştür, Beşiktaşlı sportmen Aboubakar bile top eline değince duraksadı, o bile hakemin penaltı çalmasını bekledi. Ancak hakem Arda Kardeşler ne yazık ki büyük bir yanlışa imza attı ve oyunu devam ettirdi. Pazar gün penaltımızın verilmediğini düşünüyoruz. Daha dramatik olan VAR’ın devreye girmemesi oldu. Problemin özünde yeniden Arda Kardeşler’in çalmadığı penaltı düdüğü var. Penaltı konumu kadromuzun maalesef tüm motivasyonunu yerle bir etti. Hakemlerin kararları kadroların yazgılarıyla oynuyor. Konyaspor’un da tek istediği adalet.”
Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Ömer Korkmaz da sakatlığı süren golcü oyuncusu Cikalleshi’nin Hatayspor maçında alanda olmasını beklediklerini kelamlarına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu