Spor Haberleri

Tolunay Kafkas Tümosan Konyaspor’u gözüne kestirdi

MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, TÜMOSAN Konyaspor maçı için ekibinin güzel durumda olduğunu, taraftarları önünde coşkulu bir oyunla kazanmak için alana çıkacaklarını belirtti.
MKE Ankaragücü, kulübün Beştepe Tesisleri’nde, ligin 6. haftasında 24 Eylül Pazar günü Eryaman Stadı’nda konuk edeceği TÜMOSAN Konyaspor maçı hazırlıklarına devam etti.
Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Yönetici Tolunay Kafkas, ligde birinci galibiyetlerini Sivasspor karşısında almalarına ait, “Bir öz inanca gereksinim vardı onu da Sivasspor üzere kuvvetli bir deplasmanda 3 puan almak kıymetliydi. Grup 5 maçın 4’ünü deplasmanda oynadı içeride Fenerbahçe geldi sıkıntı bir fikstürdü. Tekrar bu haftada kuvvetli bir Konyaspor maçı var, âlâ bir ekip Konyaspor, 3 puanla da bunu kapatmak istiyoruz.” diye konuştu.
Kafkas, güçlü bir oyun anlayışı oluşturmaya çalıştığını belirterek, “Zaman vakit dalgalanmalar oluyor. Sivasspor maçında ikinci yarı 15 dakika sorunluydu. Artık eksikliklerimiz var, o eksikliklerin üzerlerine gidip daha çok çalışıp o kusurlarımızı kapatacağız. Maçta bilhassa çıkışlarda çok fazla top kaybettik. Biraz duran toplarla ilgili düşüncemiz var üzerine koyarak devam etmek istiyoruz.” dedi.
Konyaspor maçına ait de Kafkas, maçın sıkıntı olacağını vurgulayarak, “Ligde kolay bir maç yok lakin Sivasspor maçından daha yeterli olacağını düşünüyorum. Taraftarımız da gelecek çok coşkulu oynayacağımızı düşünüyorum. Kadro istekli öz itimadını arttırdı, düzgün bir durumdayız fakat futbol bu Konyaspor maçını kazanmak için daha fazla efor sarf edeceğiz.” formunda konuştu.
Ligin 6. haftası prestijiyle grubun hazır olduğunu da belirten Kafkas, “Sonradan katılan arkadaşlarımızda fizikî eksiklikler vardı, yavaş yavaş geliyorlar. Ali Sowe’un sakatlanması üzücü oldu, biraz bizim için problemli. Oyun anlayışında bizim istediklerimize adapte olmak kolay değil, süreç içerisinde olacak. Ali Sowe da ulusal grup ortasında dönecek üzere, kırık var güzelleşmesi 1,5 ayı buluyor. Tolga Ciğerci’nin ufak bir sakatlığı var onun dışında diğer başka oyuncularımız tamam.” biçiminde konuştu.
Enes Tepecik’in oynamasına yönelik bir soru üzerine de Kafkas, “İlerleyen vakitlerde bu kadronun en kıymetli silahlarından biri olacak, Sıraç Astanakulov ile birlikte gelişimine bağlı. Çocuğu geliştirmeden konuşmak çok yanlışsız değil, yaşı daha çok genç, Sıraç Astanakulov’dan da çok umutluyum. Vakit içerisinde hepsi müddet alacaklar lakin kendi gelişimini oynadıktan sonra görüp karar vermek lazım.” biçiminde cevap verdi.
Cephas: “Ligde de çok âlâ bir form yakalayacağımıza inanıyorum”
MKE Ankaragücü’nün Jamaikalı futbolcusu Renaldo Cephas da oyunda olduğu sürece dikkati çektiğinin belirtilmesi üzerine şunları kaydetti:
“Takımımda kendimi çok rahat hissediyorum yeterli bir taraftar kümesi ve kusursuz bir atmosfer var. Hem kente hem de grubuma çok büyük bir kenetlenme sağlamış bulunmaktayım. Benim ana gayem her vakit grubum, kadromu galibiyetlere ulaştırıp en âlâ düzeylere çıkartmak istiyorum. Ferdi gayem ise ileride Avrupa’nın üst düzey kulüplerinde oynamak. Uğraşa hazırım, idmanlar çok uygun gidiyor. Ligde de çok güzel bir form yakalayacağımıza inanıyorum. “
Milli ekibe davet edilmesiyle ilgili Cephas, “Bunu Ankaragücü sayesinde başarmış oldum, Ankaragücü sayesinde düzeyimi yükselttiğim için beni çağırdılar. İleri süreçte de Ankaragücüyle birlikte hem ulusal ekip performansımı artırmak hem de kendi kulüp ekibi performansımı artırmak istiyorum.” dedi.
Konyaspor maçı için Cephas, “Kendi konutumuzda galibiyete sahiden gereksinimimiz var, taraftarlarımızın da kazanacağımızdan kuşkusu olmasın o galibiyeti taraftarlarımızın önünde almak için elimizden gelen bütün çabayı vereceğiz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu