Spor Haberleri

Sumudica: “Çünkü çok değiştim”

Trendyol Harika Lig takımlarından Gaziantep FK, daha evvel prensipte mutabakata vardığı Rumen teknik yönetici Marius Sumudica ile dönem sonuna kadar kontrat imzaladı.
Kulüp lideri Memik Yılmaz, kulüp tesislerinde düzenlenen imza törenindeki konuşmasında Sumudica’nın, Gaziantep’e iyi olmasını diledi.
Amaçlarının Gaziantep FK’yi ayağa kaldırmak olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti:
“Camiamıza yeni bir heyecan katabilmek ismine yakından tanıdığımız, başarılı teknik yönetici Sumudica ile dönem sonuna kadar anlaştık. Geçmişte çok başarılı bir kadro yaratmış, kadromuzu liderlik koltuğuna kadar taşımayı başarmıştı. Lakin elbette ki vakit zaman yapmış olduğu hareketler kentimizi üzmüştü. Bunun da sebebi kendisine olan Gaziantep kentinin sevgisiydi. Fakat kendisiyle görüşmelere başladığımız andan itibaren yaşanılan aksilikler ismine pişmanlığına ben şahidim. Ve bu doğrultuda kendisi de bizlere kelam vererek, yalnızca ekibin başarısına odaklı bir çalışma prensibi olacağını söyledi.”
“Düşmeyi şu an aklımdan dahi geçirmiyorum”
Rumen çalıştırıcı Sumudica ise Gaziantep’i çok sevdiğini ve yine taraftarla buluştuğu için keyifli olduğunu söyledi.
Gaziantep FK’yi kendi meskeni gördüğünü belirten Sumudica, şöyle devam etti:
“Benim için kolay değildi lakin kalbim açık biçimde geldim. Burayı kendi meskenim üzere hissediyorum. Burası daha evvel bana her şeyi verdi. Ben de bu kente her şeyi vermeye çalıştım. Bir röportajda latife yapmak istedim, natürel bunun bu türlü sorun olacağını düşünmedim. Daha sonra kentte bu latifeye hassasiyet oluştu. Herkesten özür diledim. Lakin çok geçti. Ondan itibaren hem ben hem kent kaybetti. Tekrar herkesten özür diliyorum. Şu an buraya gelmek benim için büyük bir risk. Şu an bir grup alıyorum ancak nasıl hazırlandığını bilmediğim bir grup alıyorum.”
Sumudica, kadroya hakim ve gereğince bilgi sahibi olmadığını belirterek, “Hiçbir transfer yapmadım burada. Yalnızca daha evvel çalıştığım 4-5 futbolcu tanıyorum. 3-4 futbolcu daha transfer edeceğiz. Yeni gelecek futbolcularla birlikte bu yıl düzgün bir futbol oynatmaktır maksadım. Düşmeyi şu an aklımdan dahi geçirmiyorum 20 yıllık mesleğe sahibim. Hiçbir kadroyla bir alt lige düşmedim. Bu Gaziantep FK’de de olmayacak.” biçiminde konuştu.
“Farklı bir Sumudica bulacaksınız”
Sumudica, kendisinin çok değiştiğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Farklı bir Sumudica bulacaksınız. Natürel o daha evvel dans eden Sumudica’yı görmeyeceksiniz zira çok değiştim. Yalnızca futbola odaklanmak istiyorum. Şayet futbola her şeyi verirseniz o da size her şeyi verir. Yarın her şeyi değiştirmek için elimde sihirli bir değnek yok. Fakat bu kadro yeterli bir futbol oynayacak. Her şeyini alana verecek. Ben kendi mantalitemi futbolcuya aşılayacağım. Buna uymayan saha dışında kalacak.”
Konuşmaların akabinde Sumudica, kendisini dönem sonuna kadar kadroya bağlayan kontrata imza attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu