Spor Haberleri

Simona Halep isyan etti: “İtibarım yara aldı”

Yasaklı unsur kullanma ve biyolojik pasaportundaki usulsüzlükler nedeniyle son sekiz ayda iki defa doping yapmakla suçlanan Rumen tenisçi Simona Halep, duruşmasının üç sefer ertelenmesi nedeniyle mağdur duruma düştüğünü savundu.
Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan eski dünya 1 numarası Halep, “Uluslararası Teniste Dürüstlük Ajansı (ITIA), üçüncü sefer duruşmayı, bir ay sonrasına erteledi. Bu durumun daima tekrarlanması, beni kahrediyor. Ekimden bu yana yargılanmayı bekliyorum.” tabirlerini kullandı.
Doping test sonuçlarının olumlu çıkmasına yol açan unsurun, kullandığı bir vitamin desteğinden kaynaklandığını ve bunu uzmanların raporuyla aralık ayında ITIA’ya sunduğunu kaydeden 31 yaşındaki tenisçi, “Hızlı yargılanma talebinde bulunmama ve buna hakkım olmasına karşın, duruşmalar ertelenmeye devam ediyor. 8 aydır hiçbir turnuvaya katılamıyorum. Avustralya Açık, Fransa Açık, Wimbledon’ı kaçırarak kaybettiğim puanlar ve dünya sıralamasında yaşadığım düşüşün yanı sıra profesyonel oyuncu olarak prestijim da büyük yara aldı. Zihinsel taraftan yaşadığım zorluklardan bahsetmiyorum bile.” değerlendirmesinde bulundu.
Kariyerinde Fransa Açık ve Wimbledon şampiyonlukları bulunan Halep’in lisansı, yasaklı “roxadustat” hususunu kullandığı gerekçesiyle ekim ayında askıya alınmıştı. ITIA, biyolojik pasaportundaki usulsüzlükler nedeniyle Halep’in ikinci defa dopingle suçlandığını geçen hafta duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu