Spor Haberleri

Shane Larkin aldığı ceza hakkında konuştu

Anadolu Efes’in kaptanı Shane Larkin, beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.
Pınar İlik Üçer’in sorularını yanıtlayan deneyimli oyun kurucu, sakatlığı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Shane Larkin, geride bıraktığımız dönem 17 maç kaçırmasına neden olan sakatlığıyla ilgili şunları söyledi:
“Biliyorsunuz, çok çok uzun bir dört sene oldu ve makûs bir halde değil zira tüm oyuncular uzun mühlet almayı sever. Lakin biliyorsunuz, EuroLeague’de en çok müddet alan oyuncuydum, gecede 30 dakika oynuyordum. Bir manada ameliyatları erteledim ve sanırım bedenim ‘artık kâfi, daha fazla devam edemeyeceğim’ dedi.”
Shane Larkin’in, Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Heyeti’nin kendisine verdiği ceza hakkındaki fikirleri ise şu biçimde:
“Bu benim elimde olan bir şey değil. Biliyorsunuz, federasyon kıssanın kendi tarafına ve her şeyin nasıl gittiğine bakarak bir ceza verdi. Beş maç ceza, para cezası ve Türk oyuncu hakkımın kaybı… Her şeyin nasıl olduğunu dürüstçe anlattım. Geçen yol elimdeki bağlar olmadan oynadıktan sonra insanların benim karakterimi sorgulaması lazım. Günün sonunda şu anda bunun hakkında bir şey yapamıyorum. Yalnızca şu ana odaklanabilirim. Ekibe odaknalabilirim ve yalnızca her geçen gün kadromu olabilecek en düzgün yere taşıman için en yeterlimi ortaya koymaya çalışabilirim.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu