Spor Haberleri

Servet Çetin’den transfer kelamları

Trendyol Üstün Lig gruplarından Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi Servet Çetin, transferde acil muhtaçlıkları olan mevkilerde arayışlarının devam ettiğini söyledi.
Kırmızı-beyazlı grubun yeni teknik yöneticisi Servet Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sivasspor’da çalışmanın memnunluğunu yaşadığını belirtti.
Çetin, takım olarak gençleri önemsediklerini belirterek, “Yeter ki gençler bize bir şeyler göstersinler, tereddütsüz onlara forma talihi veririz. Yetenekli genç oyuncularımız var. Yalnızca biraz fizik olarak eksiklikleri var. Onları da elimizden geldiğince tamamlamaya çalışacağız.” dedi.
Transferde acil gereksinimleri olan 4 mevkiye odaklandıklarını ve bu bölgelere destek yapacaklarını anlatan Çetin, “Bir stoper, bir altı numara, iki forvet, tahminen bir de sekiz numara transfer etmek istiyoruz. Acil bölgeler bunlar zira oradan giden oyuncularımız var. Bu nedenle yerini doldurmamız gerekiyor. Şu an o oyuncuların arayışı içerisindeyiz.” tabirlerini kullandı.
Sivasspor konutu gibi
Sivasspor’da daha evvel futbolcu olarak da vazife yaptığını anımsatan Çetin, “Burada bir yıl futbol oynadım, 4 yıl da yardımcı antrenörlük yaptım. Dönem sonunda takım olarak ayrıldık. Sonrasında ise ‘biraz dinlenirim, ondan sonra gelecek tekliflere bakarım’ dedim. İzmir’de evdeyken kulüp lideri Mecnun Otyakmaz’dan telefon geldi. İzmir’den İstanbul’a gittim ve liderimiz ile yaptığım görüşmede prensipte anlaştık.” diye konuştu.
Çetin, Sivasspor’un meskeni üzere olduğunu, burada teknik yönetici olarak çalışmanın ve emek vermenin çok hoş olacağını lisana getirdi.
Güzel şeyler başarmak istediğini ve bunun için çok çalışacağını vurgulayan Çetin, Sivasspor’u layık olduğu üst sıralarda tutmaya çalışacağını söz etti.
“Kulüplerin bu yıl işleri çok zor”
Futbolculardan Erdoğan Yeşilyurt’un gruptan ayrıldığını hatırlatan Çetin, diğer bir oyuncuyla ilgili şu anda teklif olmadığını aktardı.
Transfer etmek istedikleri oyuncularla görüşmelerin devam ettiğini anlatan Çetin, şöyle konuştu:
“Şu anda neticelenen bir şey yok. Görüşmelerimiz devam ediyor. Transferler birkaç kulübün dışında, öbür kulüpleri maddi olarak zorluyor. Biz de elimizden geldiğince kulüp bütçemize uygun, kulübümüzü zorlamayacak, bize uygun oyuncuları tercih etmeye çalışıyoruz. Sahiden kulüplerin bu yıl işleri çok güç. Kulüpler ayakta kalmak için transferler yapacak lakin kulüp bütçelerini de düşünerek hareket etmek bence en doğrusu.”
Taraftara dayanak davetinde bulundu
Çetin, taraftara da davette bulunarak, şunları kaydetti:
“Oyuncu bazen maça konsantre olamıyor fakat taraftar oyuncuyu motive ediyor, maçın içerisinde tutabiliyor. Bazen geriye düşüyorsunuz fakat taraftarın coşkusuyla maçı çevirebiliyorsunuz. Bunların hepsi taraftardan geçiyor. O yüzden ellerinden geldiğince bizi desteklerlerse son derece memnun oluruz. Birkaç yıldır bunun eksikliğini yaşıyoruz. İç alanda geçen sene çok fazla maç kazanmadık, taraftarlarımız ardımızda olsaydı, tribünler dolu olmuş olsaydı onların gücüyle birden fazla maçı çevirebilirdik. İnşallah ardımızda dururlarsa bilhassa iç alanda oynadığımız maçlarda grubumuz çok daha düzgün performans stantlar.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu