Spor Haberleri

Servet Çetin’den Beşiktaş kelamları: “Bakalım nasıl olacak?”

EMS Yapı Sivasspor Teknik Yöneticisi Servet Çetin, Trendyol Muhteşem Lig’in 4. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile oynayacakları maçtan puan ya da puanlarla ayrılmak istediklerini söyledi.
Çetin, kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, sıkıntı bir maçın kendilerini beklediğini belirtti.
Öz inançları tam, taraftarın da takviyesiyle baskılı oyun oynayan bir rakibe karşı çaba edeceklerini vurgulayan Çetin,”Rakibimizi düzgün tahlil edip, açıklarını değerlendirip, yanlışsız karşılayacağımız bir maç oynamak istiyoruz. İnşallah yeterli bir sonuçla de ayrılırız.” dedi.
Hiçbir maçın kolay olmadığını lisana getiren Çetin, “Herkesin belli bir oyun taktiği, oyun anlayışı ve sistemi var. Herkes elinden geldiğince, maçı kazanmak için, puanlar alabilmek için alanda gayret veriyor.” diye konuştu.
Çetin, Beşiktaş maçının değerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:
“Beşiktaş maçı bizim için özel bir maç lakin öbür maçlardan fazla puan almıyoruz, orada da kazanırsak 3 puan alacağız. O yüzden oyuncu arkadaşlarımdan oyundan keyif almalarını, oyun oynamalarını isteyeceğim. Böylesi maçlardan keyif alınması gerektiğini anlatacağım. Bakalım nasıl olacak? Daima bir arada göreceğiz.”
“Son üç maçtır oyuna müdahale etmekte gecikiyoruz”
Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Çetin, “Son üç maçtır oyuna müdahale etmekte gecikiyoruz yani işin açıkçası bilerek gecikiyoruz. Zira mevkisi olmayan oyuncumuzu sokmak zorunda kalıyoruz. Bunu istemiyoruz fakat zorunluluktan yaptığımız bir değişiklik oluyor.” tabirlerini kullandı.
Beşiktaş maçının akabinde, ulusal maçlar nedeniyle lige orta verileceğini anımsatan Çetin, şunları kaydetti:
“Dört gözle o ortayı bekliyoruz. Hazır olmayan oyuncularımız açısından idman eksikliklerini gideririz. Hazırlık maçı oynamak istiyoruz, tahminen Cumhuriyet Kupası oynayacağız. O maçta da bu arkadaşlarımızı oynatıp biraz daha tempolarını artıracağız. İnşallah oyuncularımızın hepsi hazır olursa biraz daha güçlü ekip olabiliriz.”
Çetin, forvet arayışlarının devam ettiğini ve idarenin bu hususta uğraş sarf ettiğini lisana getirdi.
Antrenman
Trendyol Harika Lig’in 4. haftasında Beşiktaş’a konuk olacak EMS Yapı Sivasspor, hazırlıklarını sürdürdü.
Kulüp tesislerinde teknik yönetici Servet Çetin idaresinde gerçekleştirilen idman ısınma hareketleriyle başladı.
Top kapma ve pas çalışması yapan kırmızı-beyazlı takım, son kısımda ise yarı alanda çift kale maç oynadı.
Beşiktaş ile EMS Yapı Sivasspor, 3 Eylül Pazar günü saat 19.15’te Beşiktaş Park’ta karşılaşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu