Spor Haberleri

Serkan Kılıç’tan taraftarlara garanti

Trabzonspor Kulübü Lider Yardımcısı Serkan Kılıç, Trabzonspor’da zorlukları aşıp hem sportif hem de ekonomik manada problemleri çözeceklerinden ve kıymetli işlere imza atacaklarından kimsenin kuşku duymamasını istedi.
Kılıç, Trabzonspor mecmuasındaki röportajında, Trabzonspor’un en büyük sevdaları olduğunu belirtti.
Kulüp idaresine adaylık süreçlerini anlatan Kılıç, şöyle devam etti:
“Aile hukukumuz ve geçmişte yöneticilik birlikteliğimiz olan Sayın Ertuğrul Doğan Trabzonspor’a lider adayı oldu, bizi de idarede görmek istedi. Trabzonspor’da lider yardımcılığı ve asbaşkanlık vazifelerinde bulunarak deneyim yapmış, Trabzonspor’a değerli katkılar sağlamış, bu deneyimlerden sonra da kulübe lider adayı olmuş Ertuğrul Doğan’ın listesinde yer aldık. Onun ve bizim deneyimlerimizin yan yana geldiği, liderimize inancımızın tam olduğu bir oluşumun kulübümüze yarar sağlayacağı ve böylelikle süreci âlâ yönetebileceğimize inandığımız için yanında vazife aldık. Açıkçası tablo ortadaydı fakat biz hayatımızın hiçbir alanında kolay işe girmedik, hiçbir vakit rahat kulüplerde yöneticilik yahut başkanlık yapmadık. Şükür ki alnımızın akıyla hepsinin üstesinden geldik. Trabzonspor’da da zorlukları aşıp hem sportif hem de ekonomik manada sıkıntıları çözeceğimizden ve kıymetli işlere imza atacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.”
Kılıç, Trabzonspor’un çok özel ve çok büyük olduğunu vurgulayarak, “Her Trabzonlu üzere çok güzel bir Trabzonsporluyum. İçinde olsam da olmasam da daima kaygı edinir, ömrümde yer veririm. Bizim yaş kümemizdeki her Trabzonlu üzere çocukluğumuzda saatlerce stadın kapısında bekleyip büyüklerimize rica edip stada girmek, o havayı solumak dünyanın en büyük mutluluğuydu. Şu an ise çocuklar için ‘Nelerden memnun olurlar.’ arayışı içinde olan bir topluma döndük. Bize o yetiyordu ve o sevgi tıpkı formda devam ediyor. Bunun yanı sıra Trabzon’un fetih tarihini kulübe vermek için gayret vermiş biriyiz. Türk ve Trabzonlu kimliğini ön planda tutan bir kişiliğe sahibiz.” tabirlerini kullandı.
Şampiyonluğun ekonomik bedellerini, bir sonraki devrin lider ve idaresinin ödediğini belirten Kılıç, şunları kaydetti:
“O süreçte büyük çoğunlukla saha içi muvaffakiyete odaklanıldığı için sonrası ihmal edilmiş olabilir. Liderimiz Ertuğrul Doğan’ın tabir ettiği üzere o sürecin akabinde oluşan 3 milyarın üzerindeki borcu yönetilebilir hale getirmek için ağır bir mesai içerisindeyiz. Sportif muvaffakiyet doğal ki kıymetlidir ve şayet Trabzonspor’sanız, bu mevzuda asla taviz verilmez. Lakin birinci maksat kulübü sağlam temeller üzerinde ayakta tutmaktır. Peş peşe şampiyon olabilirsiniz ancak yarın yönetilemeyecek bir kulüp bırakmak, gelecekteki Trabzon ve Trabzonsporlulara ihanet olur fikrindeki insanlarız.”
Kılıç, şu anda 900 milyon liranın üzerinde ferdî para transferi, birebir vakitte 70 milyon avroya yakın sponsorlukları kulübe aktarmış bir kulüp liderine sahip olduklarını söz ederek, “Ülkedeki ekonomik şartlar ve onun getirdiği ticari zorlukları düşündüğünüz vakit elini taşın altına değil, vücudunu taşın altına koymuş bir lidere ve onunla birlikte fedakarca çalışan bir idareye sahibiz. Zahmetleri aşmak, mevcut şartları ilerletmek ve muvaffakiyet çizgisini üste taşımak ismine bugün yapılanların yansıması ileride daha çok olacak, daha güzel anlaşılacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu