Spor Haberleri

Rıdvan Yılmaz’dan kritik açıklamalar: “Türkiye’ye dönmek…”

Geçtiğimiz dönemin başında Spor Toto Harika Lig grubu Beşiktaş’tan İskoçya Ligi takımı Rangers’a transfer olan Rıdvan Yılmaz, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.
İskoçya’daki hayatından bahseden Rıdvan, “İskoçya’da tek başıma bir hayat yaşıyorum. Konutu temizleme konusunda kendimi bir oldukça geliştirdim. İskoçya’da tesiste kalma üzere bir durum yok. Maçtan üç saat evvel statta toplanıp yemeğimizi yiyor ve maça çıkıyoruz.” dedi.

“Fiziğimin gelişebileceğini söylediler”

Dünyanın en büyük derbilerinden biri olan Rangers – Celtic maçını da pahalandıran Rıdvan Yılmaz, “Çok derbide oynadım ancak Celtic maçında taraftarlar inanılmazdı. İskoçya’ya birinci gittiğimde fizikî olarak hazır değildim. Biraz kilo alınca fiziğimin gelişebileceğini söylediler. İskoçya’da çalışmadığın vakit önemli formda göze batıyorsun. Bana bir program verdiler ve onu uyguladım.” halinde konuştu.
İskoçya Ligi’nin Harika Lig’den fizikî olarak daha düzgün durumda olduğunu belirten Rıdvan, “İskoçya’da fizik kalite daha üstte. İşe fizikî olarak baktığımızda bizden çok daha kuvvetliler. İdmanlar da maçlar da çok sert geçiyor. İskoçya’da kuvvet çok farklı bir düzeyde.” diye konuştu.

“Beale biraz daha ciddi”

Bir evvelki teknik yöneticisi Giovanni van Bronckhorst hakkında da konuşan Rıdvan, “Onunla daha çok arkadaş üzereydik. Bizlere latifeler yapardı. Şu anda grubun teknik yöneticisi olan Michael Beale ise biraz daha önemli birisi. Sağolsun 5 maçta beni oynattı.” tabirlerini kullandı.
Beşiktaş’ta yerine transfer edilen Arthur Masuaku’nun performansını da kıymetlendiren Rıdvan Yılmaz, “Masuaku uygun bir oyuncu. Meslekli bir futbolcu, İngiltere Premier League’de oynamış. Gördüğüm kadarıyla herkes memnun kendisinden.” dedi.

“Planlarım ortasında yok”

Kendi geleceği hakkında da açıklamalar yapan Rıdvan Yılmaz, “Şu anda planlarım ortasında Türkiye’ye dönmek üzere bir niyetim yok. Çok büyük konuşmamak lazım ancak hakikaten şu anda Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum. Vakti geldiğinde futbolu Beşiktaş’ta bırakmak isterim.” diye konuştu.
Rangers ile 15 müsabakaya çıkan Rıdvan Yılmaz, 3 asistlik performans sergiledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu