Spor Haberleri

Pepe’den transfer itirafı! “Başka Türk kadroları da vardı…”

Trabzonspor’un yeni transferi Nicolas Pepe, beklentilerin farkında olduğunu ve buna alanda yanıt verileceğine inandığını söyledi.
Pepe, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor’a transferinde kendisine duyulan inançtan ötürü teşekkür ederek, “Ayrıca dün bana göstermiş oldukları güzel karşılamadan ötürü da taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Benden beklentilerin çok yüksek olduğunun farkındayım. Buna en yeterli cevabın alanda grup arkadaşlarımızla oynayacağımız oyunla verileceğine inanıyorum.” dedi.
Hangi mevkide oynadığı tarafındaki bir soru üzerine Pepe, “Hocayla bir plan yaptık. Ben hamle bölgesinde her durumda oynayabilen bir oyuncuyum. Geçen dönem farklı konumlarda oynadım. 10 numara konumunda da oynadım. Ancak benim tercih ettiğim konum sağ açık. Şu anda antrenörümüzün de benden ne beklediğini biliyorum. Şu an müspet olmamız, takıma yardımcı olabilmem için çalışmam gerekiyor.” tabirlerini kullandı.
“Beşiktaş maçında oynamaya hazırım”
Dizinden yaşadığı sakatlık nedeniyle 4 aydır maç oynamadığını vurgulayan Pepe, şöyle devam etti:
“Ama benim açımdan bakacak olursak çok güzel bir hazırlık süreci geçirdim. 10 gündür kişisel takımımla çalışma yapıyorum. Birazcık ritim yakalamam gerekiyor. Beşiktaş ile oynayacağımız maçta ritim yakalamam gerekiyor. Tekrar de buna karar verecek ben değilim. Benden faydalanmaya karar verecek hocamızdır. Hocam faydalanmak isterse elimden geleni yaparım. Oynamalı mıyım, oynamamalı mıyım ona ben karar vermiyorum. Sıhhat takımının görüşü çok değerli. Ancak şu kesin ki ben oynamaya hazırım.”
Pepe, Trabzonspor’un farklı bir kulüp olduğunu belirterek, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Aile ruhuyla alakalı çok şey barındırıyor. Büyük maksatları olan bir kulüp. İki yıl önce kazanmış oldukları şampiyonluklarda olduğu üzere bu dönem o düzeye geriye dönmeye çalışacağını biliyorum. Hocamız ve grupla çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. 2020’de kazanılmış olan şampiyonluğa, tekrardan o düzeye ulaşmak için çok çalışmamız, yol katetmemiz gerektiğini biliyorum. Umarım tıpkı formda bu ekiple bir arada bu dönem da birçok muvaffakiyet kazanırız.”
Türkiye liginde geçiş oyununun daha çok oynandığını ve bunun kendisine uygun olduğunu anlatan Pepe, Trabzonspor’u tercih etmesine ait de şunları söyledi:
“Benimle ilgilenen öbür Türk ekipleri da vardı fakat farkı yaratan şey, Trabzon ile ilgili lider, asbaşkan ve antrenörle alakalı. Bilhassa asbaşkanımız bu hususla alakalı seyahat etti. Beni görmek, görüşme yapabilmek için. Kulübün projesini izah etmek, açıklamak için geldi. Bana kulübü, sahibi olduğu projeyi açıkladıktan sonra bu direkt bana hitap eden bir şeydi ve bunu reddedemezdim. Bir yıllık mukavelenin kısa olduğu kesin. Lakin ben ve temsilcilerim kısa vadeli bir plan yaptık. Uzun vadeli projelere adım atmadan kısa vadeli proje yaptık. İlerisi için her şey olabilir.”
Pepe, taraftarların karşılamasının inanılmaz olduğunu kaydederek, “Benim üzerimde çok baskı yaratacak bir şey. Birinci günün baskısı diyebilirim. Zira bu baskı beni ittikçe taraftarın aşkına, sevgisine dönüşecek bir şeydir. Bu da beni bu forma için savaşmaya itecek bir şeydir. Taraftarlara tekrar teşekkür ediyorum. Beşiktaş maçında umarım onlara dönüşümle bir karşılık verebilirim, hoş teşekkür edebilirim. Onlara bizi destekledikleri için güç verebilirim. Bunu da maçı kazanarak yapabiliriz.” diye konuştu.
Fildişi Kıyılı oyuncu, daha evvel bordo-mavili ekipten ayrılan Kouassi’nin kendisine Trabzonspor’a transferiyle ilgili çok fikir verdiğini belirterek, “Kulüple kentle alakalı. Kentle ilgili uygun şeyler söyledi. Benim için burayı seçmek kolay oldu.” tabirlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu